Tag Archives: астро

Дневен хороскоп за вторник (22.05.2018):Овен одлука, Бик ново, Близнаци дијалог, Рак дилема, Лав заробен, Девица строга, Терезија внимателна, Скорпија почеток, Стрелец надеж,Јарец прецизен, Водолија тајна, Риби шанса

Овен Ќе морате брзо да реагирате и да донесете одлука која нема да биде едноставна. Досега се двоумевте што да правите и тоа ви одземаше многу време. Амбицијата повторно ви се враќа и ќе имате желба да покажете колку сте способни. Внимавајте да не се прецените и да пропуштите вистинска …

Повеќе »

Неделен хороскоп од 21. до 27. мај:Што ви предвидуват ѕвездите за оваа седмица?

Понекогаш сакаме, а понекогаш и’ не сакаме да знаеме што ни претстои. Што може да се промени во нашиот живот, љубов, а што не…Доколку сте заинтересирани за тоа што ве очекува во наредните седум дена погледнете подолу… Овен Од кога ќе го анализирате постигнатото, ќе продолжите да ја развивате се …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник (21.05.2018):Водолии, Близнаци, Бикови мора да внимаваат, Рак, Лев, Девица пред нови предизвици, Стрелци ќе имаат…

Овен Утре ќе морате брзо да реагирате и да донесете одлука која нема да биде едноставна. Досега се двоумевте што да правите и тоа ви одземаше многу време. Амбицијата повторно ви се враќа и ќе имате желба да покажете колку сте способни. Внимавајте да не се прецените и да пропуштите …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела (20.05.2018):Нова личност кај Овенот, Близнаците успешни, Рак и Лав пред дилема, Стрелецот пред важна средба, Рибите водачи…

Овен Ви се овозможува прилика да стекнете некое ново хоби, некое од оние кои можaт да ве доведат во врска со интересни нешта. Не се откажувајте. Ова хоби и новата личност во вашиот живот би можеле да бидат она што долго сте го чекале. Проблеми со крвната слика, можна вртоглавица, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота (19.05.2018):Нежни чувства, љубов,прошетки,забоболки, нови партнери,нервози – погледнете што го очекува вашиот знак!

Овен Денеска не сакате да се дружите и ќе се затворите во сопствениот свет. Вашите идеи ќе ве затворат во светот на фантазиите за кои во моментот мислите дека е најдоброто скривалиште. Водете сметка денеска на исхраната. Преоптеретениот желудник може да ви предизвика компликации. За помладите личности родени во овој …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок (18.05.2018):Нетрпеливост, сомневање,флерт, избира,љубомора, итрина,променливост, предизвик, љубов,проблеми – што ве очекува денес…

Овен Ќе се однесувате непромислено. Можно е да ги пропуштите предизвиците. Додека во прашањето поврзано со работата главно ќе бидете трезвени практични и внимателни, во меѓучовечките односи покажувате нетрпение. Ако имате врска иницијативата препуштете му ја на партнерот. Кај слободните може да се појави прилика за флерт со личност која …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток (17.05.2018):Овенот преморен, Бикот под тензија, Близнаците затворени, Ракот има среќа во љубовта, Лавот опуштен, Девицата вредна, Терезијата има проблеми, Стрелецот е…

Овен Ако сте имале проблеми со лице од знакот Скорпија сега е време да ја прекинете соработката која ве гуши, а и ве нервира. На полето на љубовта денот донесува интересна и убава емоција кон саканото лице, а уживањето и забавата и сами веќе знете добро да ги организирате. Можно …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда (16.05.2018):Бурен ден за повеќето знаци – и’ на работа и’ во љубовта!

Овен Чувствувате дека доаѓаат промени и тоа ве плаши. Наместо да стравувате, разгледајте ги добрите страни од новонастанатата ситуација. Овие промени ќе ви донесат повеќе време за себе и тоа би требало да ве радува. Денес ќе биде мирен ден без поголеми потреси. Ако сте слободни, можно е да започнете …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник (16.05.2018):Овенот пред вистинска љубов, Ракот без ризици, Рибите пред важна животна одлука, Лавот пред дилема…

 Овен Многу среќен ден за претставниците родени во втората декада, бидејќи ќе сретнат сродна душа со која што ке споделат незаборавни интимни моменти, а оние Овнови кои се во брак ќе воспостават хармонија со семејството. Нека не ве загрижува досегашната неповолна финансиска состојба затоа што таа почнува да се подобрува. …

Повеќе »