Tag Archives: астро

Дневен хороскоп за вторник, 22.01.2019:Енергијата на Венера ни донесува пријатен ден полн со љубов!

Овој вторник Венера е во коњукција со Јупитер и конечно ни донесува убава енергија, толку долго чекана после вчерашниот тежок ден и помрачуавњето и квадратот… Јупитер со Венера го намножува чувството на среќа и радост, се даваме, без двоумење, на оној кого го сакаме и кој ни е драг. Претерување, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 21.01.2019:Крвавата Месечина донесува проблеми на сите полиња – Кулминација, ерупција на чувства, чувство на непријатност, нагон за предизвикување проблеми!

Венера во квадрат со Нептун на самиот почеток на оваа седмица, не баш најсреќен старт. Квадратите се незгодни, а овој е како лажен одраз, се што ќе забележувате ќе ви дава поинаква слика од онаа стварната. И самите се прашувате како е возможно да ве лажат очите, но ова е …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 20.01.2019: Издржете ја лошата енергија од Водолија за да добиете снага, мотивација и да тргнете напред со многу оптимизам!

Сонцето денес влегувајќи во Водолија го менува знакот! На пат сме на чувствителни внатрешни промени и случувања околу нас самите. Периодот на адаптација на енергијата која ја испраќа Водолија може да биде малку потежок, станува збор за воздушна енергија, од време на време ќе бидете збунети и малку расеани, но …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 19.01.2019:Внимателност во постапките и одлуките- најдобро да се концентрирате на домот и најблиските и на одмор!

Денес има незгоден аспект, Сонцето е во квадрат со Уран. Бидете внимателни во сообраќајот, најдобро да не мрдате никаде, со актуелниот квадрат и временските услови се такви што се советува само ако патувањето е неодложно. Не само патниот сообраќај, денес е во опасност и воздушниот. Иако е викенд има многу …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 18.01.2019: Петок ни ни донесува страствен, интригантен и пред се возбудлив ден – препуштите се на дадениот момент и макар на момент опуштите…

Овој петок Венера е во тригон со Марс и ни донесува страствен, интригантен и пред се возбудлив ден. Меркур застанува на Плутон и нашите мисли се свртуваат во сосема друг правец. Плановите битно се менуваат, но се’ додека станува збор за убави средби нема да ни биде жал. Би требало …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 17.01.2019:Убавото и одморот завршија – следи период на големи промени!

Што уживавме уживавме…што одморавме одморавме…Четврток е и ова е ден на големи случувања! Денеска месечината преминува во знакот на Близнаци, адреналинот нагло расте, ќе спиете само колку што морате, а остатокот на денот и ноќта ќе ви бидат прекуси за се што ќе наумите. Близнакот е комуникативен, дури и премногу, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 16.01.2019:Без поголеми промени а вашето слободно време посветете го на освежување на животниот простор!

Денешниот ден минува без поттик на аспектите, подеднакво мирно како и вчерашниот ден, Ако вчерашниот ден го минавте со документи и финансии, денешниот ден фокусирајте се на средување на животниот простор. Ако веќе подолго време размислувате за нешто ново, некое парче мебел кој би го освежил вашиот дом можеби е …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 15.01.2019: Посветете се на финансиите, документите, организација на идните слободни денови

Ова е ден кога би требало да се посветите на финансиите, документите,организација на идните слободни денови, т.е. празници и дестинации кои ве привлекуваат. Време е на големи попусти па мислете за тоа на време. Креативни сте и вредни,комуницирате без конфликти. Имате сосема доволно енергија да ги изработите започнатите работи, а …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 14.01.2019:Ова е време на измами и лаги, треба да се снаоѓаме, но и мирни моменти за збогатување на своите мисли!

На почетокот на новата седмица Јупитер влегува во ретроградна сенка, т.е.пред да тргне директно ќе престојува во ретроградна сенка. Ова е време кога навистина многу нешта ќе изгледаат поинаку отколку што всушност се, време е на измами и лаги. Не е ова лесен период за преживување, но што е тука …

Повеќе »