Tag Archives: ангелина џоли

(ФОТО) Ниту малку женствено!Ангелина Џоли блеснала на црвениот тепих но нејзиниот грб многумина згрозил…

Ангелина Џоли на доделувањето на наградите БАФТА пристигнала во елегантен црн фустан. Но, гламурозниот впечаток го расипале тетоважите на нејзиниот грб… Ангелина Џоли во последно време многу често можеме да ја видиме во јавност. После брачниот крах гумицата се’ повеќе почнала да отсуствува од јавните случувања па затоа и не …

Повеќе »

(ФОТО) Вака се одгледуваат ќерки: Изјава на Ангелина Џоли која го заслужува вниманието на родителите

Ангелина Џоли не може да им одбие ниту една желба на своите деца, но сепак ги учи својата добра среќа да ја делат со другите и да се борат за работите кои им се важни. Познатата глумица е мајка на шест деца, од што три ќерки: Захара (12), Шилох (11) …

Повеќе »

(ВИДЕО) Анѓелина Џоли се вљубила во помлад колега!

Се чини дека Анѓелина Џоли (42) и Крис Хемсворт (34) не седеле, случајно еден до друг на недамнешното доделување на Златните глобуси… Година и пол после разводот од Бред Пит, познатата глумица, наводно, „фрлила око“ на помлад колега. Наводно, глумицата, го моли својот тим, ако е тоа возможно, да и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Лара Крофт 2“: Дали секси Швеѓанката е достојна замена за Ангелина Џоли?

Убавата Швеѓанка,Алисиа Викандер, нема лесна задача – во новото продолжуавње на славниот „Томб Рајдер“ го игра ликот на Лара Крофт. Со оглед на тоа дека пред неа Ангелина Џоли прекрасно ја играла ова улога на Викандер нема воопшто да и биде лесно. She really did that #AliciaVikander A post shared …

Повеќе »

(ФОТО) Ангелина Џоли: „Силувањето го користат за политички цели, треба да се срамиме“

Посебната амбасадорка за бегалци на ОН, Ангелина Џоли го повикала НАТО да помогне во борбата против сексуалното насилство како оружје во судирите, со што таа холивудска ѕвезда ја проширила меѓународната кампања за заштита на правата на жените. Џоли оваа недела го посетила сирискиот бегалски камп во Јордан и предупредила на …

Повеќе »

(ФОТО) Љубов беше тоа: Писмото на Бред Пит за болната Ангелина Џоли повторно „го потресува“ светот!

Секоја година, во медиумите и на социјалните мрежи се коментира изгледот на Ангелина Џоли кој е често на работ на анорексија. Откако низ медиумите се појавија информации дека познатата актерка, Ангелина Џоли, има само 36 килограми, како и дека нејзиното здравје е сериозно загрозено поради анорексијата, повторно на социјалните мрежи …

Повеќе »

(ФОТО)  Нашата актерка Јелена Јованова во прегратка на Ангелина Џоли

Македонската актерка Јелена Јованова објави фотографија на која е прегрната со холивудската ѕвезда Ангелина Џоли. Јелена глумеше во филмот „Во земјата на крв и мед“ што го решираше Џоли, по што останале во пријателски односи. Јелена многупати изјавила дека е во контакт со Џоли и’ по снимањето на филмот. Покрај …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ја разрешил дилемата: Џерард Батлер открил дали подобро се бакнува Џенифер Анистон или Ангелина Џоли

Шкотот е во врска со колешката Морган Браун, а неодамна се појавиле на премиерата на неговиот нов филм „Братство на крадци“ Шкотскиот глумец, Џерард Батлер (48), оваа недела гостувал во емисијата „Гледајте што се случува во живо со Енди Коен“, каде една од темите на разговорот била љубовниот триаголник помеѓу …

Повеќе »

(ФОТО) Многу се променил: Еве како изгледа животот на Бред Пит после разводот од Ангелина Џоли

За Бред Пит изминатата година била изразито болна. Раздвоеноста од децата тешко му паѓа, а иако се посветил на кариерата и подобрување на својот живот сеуште не е вистински среќен.Еве како изгледа неговиот живот после разводот од Ангелина Џоли… Додека во изминатите 14. месеци, колку што минало од разводот на …

Повеќе »