Tag Archives: ангелина џоли

(ФОТО) Борбата продолжува: Ангелина и Бред, поради старателството, одат на психијатриски проценки!

Некогаш најсјајниот холивудски пар веќе две години се бори околу старателството над своите шест деца… Ангелина Џоли и Бред Пит сите други ставки околу разводот ги решиле релативно брзо – околу поделбата на недвижнините и останатиот имот се договориле без проблем. Но, старателството е чувствително прашање. Бред после разводот отишол …

Повеќе »

(ФОТО) Се појавила вистината за „идеалниот брак“ на Ангелина Џоли и Бред Пит!

„Последните години од бракот со Ангелина беа вистински пекол за него. Често се прашуваше дали тој ја познава вистинската Ангелина, бидејќи не можеше да сфати дека таа е жената во која се заљуби…“ Две години по разводот на Ангелина Џоли и Бред Пит испливале нови детали за нивниот брак. Зад …

Повеќе »

(ФОТО) Ангелина Џоли поразена од децата: Шајло избегала од дома за да го види татко и’!

Љубовта на децата кон родителите е голема како и нивната кон нив, па понекогаш разделбата, како во случајот на разводот помеѓу Ангелина Џоли и Бред Пит (кои имаат шест деца) тешко им паѓа на децата… Додека се одвива разводот меѓу Анџелина Џоли и Бред Пит, каде најспорна точка е старателството …

Повеќе »

(ФОТО) После разводот се’ послаба: На Ангелина Џоли и’ хеланки и се широки

Била во ретко видено спортско издание. Облекла хеланки кои и биле широки, иако би требало да бидат припиени за нозете, и сива маичка.Обула црни патики а од сонцето се заштитила со шешир и очила за сонце… Додека борбата за старателство е во тек Ангелина Џоли (43) со децата отишла на …

Повеќе »

(ФОТО) Ангелина Џоли, на прошетка со синот, среде бел ден „си ги покрива“ градите!

Глумицата со синот Пакс била на прошетка во Њујорк. Се чини дека оделе на некој важен настан бидејќи Џоли била облечена во деколтиран фустан со наметка во иста боја… Но, фустанот „не бил послушен“ па глумицата често морала да го поткрева за да не и се видат градите…бидејќи не носела …

Повеќе »

Aнгелина му предложила на Бред Пит договор за старателство

Ангелина Џоли и Бред Пит го откажале судското рочиште за старателство над нивните деца, а според американските медиуми, актерката и актерот се на пат да се договорат. Според пријателите на Ангелина, Џоли решила да попушти и на пријтелски начин да го прекине бракот со Бред Пит. „И’ двајцата сакаат да …

Повеќе »

ФОРБС објави: Скарлет Јохансон е најплатената актерка во светот

Американската актерка Скарлет Јохансон е најплатената актерка во светот, според списанието „Форбс“. Во изминатата година, 33.годишната ѕвезда заработила 40,5 милиони долари. Поголемиот дел од парите доаѓаат од учество во „Одмаздниците“.На второ место на листата е Ангелина Џоли со 28. милиони долари, следена од Џенифер Анистон со 19,5. милиони долари. Понатаму …

Повеќе »

Бред Пит жестоко одговорил на обвинувањата на Ангелина Џоли: Продолжува да ги манипулира медиумите!

Популарниот актерски пар се раздели пред две години откако Џоли поднесе барање за развод поради ненадминливи разлики. Тие склучија договор за старателство над децата во кој не е наведен точниот износ на алиментација… Откако Ангелина Џоли преку медиумите го нападна поранешниот партнер Бред Пит дека не платил никаква „значајна“ алиментација …

Повеќе »

(ФОТО) Ангелина Џоли не мирува: Со ново обвинување кон Бред Пит

Тие и натаму се успешни и барани актери.Но и без љубовни врски… Ангелина Џоли и Бред Пит се разделени веќе две години, но сé уште не можат да се договорат околу старателството над шесте заеднички деца. Иако и’ двајцата тврдат дека децата им се најголемото богатство и најважниот фактор во …

Повеќе »