Tag Archives: Ај Кју

Дарко Димитров на „Песна на Евровизија“ со две земји

На фестивалот „Беовизија“ во Белград беше избран српскиот претставник за Евровизија. Најмногу гласови од стручното жири и СМС-гласови од публиката добија Сања Илиќ и „Балканика“. Тие ќе ја пеат песната „Нови деца“. Аранжер на песната е Дарко Димитров. Тој на песната соработуваше со Сања Илиќ и Татјана Карајанов, кои ја …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МРТ откри: „Еye Cue“ со „Lost and found“ ќе ја претставуваат Македонија на Изборот за песна на „Евровизија 2018“

Комисијата одлучи дека песната „Lost and found“ на авторот на музика и текст Бојан Трајковски и во аранжман на продуцентот Дарко Димитров, има убедливо најголем број гласови. Комисијата според правилата, едногласно заклучи дека: одбраната композиција на евровизиската сцена, најдобро ќе ја донесе групата „Еye Cue“ којашто е матична група на …

Повеќе »

„Нова година – нови насмевки“ на 30. и 31. декември на Сквер Јадран

Кристина, Тамара, Некст Тајм и Ај Кју ќе ги забавуваат центарци, но и сите жители на Скопје и добронамерници на хуманитарната новогодишна забава. Под мотото “Нова година – Нови насмевки“, општина Центар и годинава на 30-ти и 31-ви декември, на Сквер Јадран нуди богата програма за децата, повозрасните и младите. …

Повеќе »

Овој викенд на „Супер Скопје“: Каролина, Ај Кју, Тамара, Нокаут и Игор Џамбазов

По успешните викенди „Супер Скопје“, следува уште еден одличен спој на музика и добра забава. Овој викенд, на први и втори септември на улицата „Македонија“ со богата програма. Акцентот е ставен на македонски изведувачи. Петок 1 Септември: 21:00 – 22:00ч. Дј Дела 22:00 – 23:40ч. Ај Кју 23:50: – 01:15ч. …

Повеќе »