здравје

Оцет од јаболко во служба на убавината: 10. помалку познати примени на течноста вредна како злато!

Само едно шише од овој фантастично ферментиран оцет може да влијае на се – од перут до изгореници Оцетот од јаболко е сигурно една од најславните бјути состојки последните неколку години. На социјалните мрежи, буквално сите, од познатите до топ експерти за убавина, често и отворено зборуваат за тоа зошто …

Повеќе »

(ФОТО) На манекенка и’ бил дијагностициран синдром на иритабилно црево, а се излекувала со помош на здрава исхрана

Има моменти кога чувствувате подуеност и непријатност во стомакот или имате проблеми со варењето, тогаш најверојатно имате синдром на иритабилно црево. Се смета дека оваа болест е од модерното време, последица од обработената храна која ја конзумираме. На австралиската манекенка Алис Крафорд и’ било дијагностицирано ова пореметување, а таа се …

Повеќе »

Цела година, секое утро, пиела вода со мед и лимон и ги изненадила докторите!

Последниве години толку многу се зборува за консумацијата на млака вода со лимон,па една жена решила да ја испита ефикасноста на оваа напивка. Еве и што открила… Американката Кристал Дејвис одлучила секое утро на празен стомак да испие чаша топла вода со лимон и мед. Таа била истрајна во тоа, …

Повеќе »

(ФОТО) 10. предности за организмот ако го исфрлите шеќерот од исхраната

Исфрлањето на шеќерот од исхраната има бројни здравствени предности, а слабеењето, односно намалувањето на ризикот од нездрава дебелина, е само една од нив. 1. Губење на сало од стомакот Пресметката е едноставна: доколку сакате да се решите од салото на стомакот, храната богата со шеќери треба да ја замените со …

Повеќе »

(ФОТО) Еве што се случува ако јадете мед и цимет секој ден!

Помогнува кај многу болести Можеби звучи неверојатно, но мешавината од мед и цимет навистина ги лекува скоро сите болести. Медот во комбинација со цимет ста нува смртоносно оружје за вирусите, високото ниво на холестерол, шеќер и други непријатели за нашето здравје. Еве за што се’ е добра оваа мешавина: Заболувања …

Повеќе »

(ФОТО) Руски совети за отстранување брадавици:Лимон, кромид, крем од чуваркуќа

Доколку брадавиците се прошират можат да предизвикаат големи проблеми, па секогаш е добро да се отстранат Рускиот исцелител, Морозовој од Киев во книгата „Домашен лекар“ предлага неколку рецепти и советува да се применуваат исклучиво кога е млада месечина. Брадавиците се исклучително упорни, бргу се шират и често се болни. Најдобро …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Грк одбил хемотерапија и дочекал 102. години: Погледнете го неговиот рецепт со кој го излекувал ракот!

„Барем ќе умрам среќен…“ Докторите во Грција во 1976. година на овој човек му дијагностицирале неизлечлив рак на белите дробови па тој се помирил со тоа дека ќе умре. Девет различни лекари му го кажале истото, дека му останале уште шест месеци живот и дека морал да почне со агресивен …

Повеќе »

(ФОТО) Кашлање, главоболка, па дури и депресија – се’ може да се излечи со масирање на овие точки

Постои наука наречена рефлексологија. Таа ги проучува биоактивните точки во телото. Источните исцелители веруваат дека причината за сите здравствени проблеми е блокирање на енергетски текови. Активна масажа го отстранува блокирањето и ги враќа енергетски текови. Многу од овие точки се на дланките и прстите.Ако правилно кликнете на посакуваната точка, ефектот …

Повеќе »

(Рецепт) Моќен природен лек:Мешавина која го намалува крвниот притисок и го штити имунитетот 

Има моќни противвоспалителни и антиканцерогени својства Мешавината на мед и куркума е позната и како Златна мешавина. „Златна“ е поради своите големи здравствени користи, но и поради изгледот кој потсетува на бојата на благородниот метал. Куркумата и медот имаат силни противвоспалителни и антиканцергени својства. Помогнува при уништување на многу бактерии …

Повеќе »