уредување на домот

(Фото галерија) Дом од соништата: Никогаш доста идеи!

Внатрешен дизајн и идеи за украсување на вашиот дом… Секој од нас размислува како да внесе свежина и нешто ново во домот со што најчесто добиваме впечаток како да сме купиле нешто ново. Во нашата галерија ви донесуваме повеќе токму такви идеи кои ќе ви помогнат со мали измени да …

Повеќе »

(ФОТО) Ким и Канје живеат во вила од 43. милиони долари но ваков ентериер никогаш не би очекувале

Канје Вест од почетокот на својот брак со Ким Кардашијан упорно тврдел дека во нивната куќа нема да се снима нејзиното шоу „Keeping Up With The Kardashians“. А, потоа, самиот на Твитер објавил фотографии кои го покажуваат ентериерот на нивната 43. милиони долари вредна вила. Прво објавил фотографија од огромен …

Повеќе »

(ФОТО) Пролет е време за кречење: Погледнете неколку идеи со кои ќе ги освежите вашите соби!

Топлото време е секогаш период кога размислуваме за освежување на домот. И’ имаме желба да внесеме нешто ново. Боите се најчестиот детал кои помогнуваат во тоа ново и свежо, но и оригинално. Погледнете ја нашата галерија и можеби ќе најдете некоја идеја и за вашиот дом.

Повеќе »

(ФОТО) Јулија Николиќ: Од ракометарка до дизајнер на ентериер

Поранешната ракометарка Јулија Николиќ по пензионирањето од спортот се насочи во креативната индустрија и претставува пример дека за промена на кариера никогаш не е доцна. Таа својата љубов и идна професија ја пронашла во една од најинтересните и сѐ повеќе бараните професии денес – дизајнер на ентериер. Ако сте заинтересирани …

Повеќе »

(ФОТО) Мајстори на илузијата: 10. идеи со огледала со кои домот ќе изгледа поголем и поубав…

Со огледалата при уредувањето на домот навистина можете да постигнете што и да посакате: просторот да го направите повисок, поширок, поелегантен, да фатите повеќе светлост, да го смирите впечатокот или да „нафрлите“ малку драматичност, бајковитост… 1.Не плашете се од ѕидни огледала со поголеми димензии – токму таквите површини на просторот …

Повеќе »

(ФОТО) Новак Ѓоковиќ купил цел спрат во луксузна белградска населба: Станот го платил 545.000 евра, а гради и’ базен!

И’ додека никако не успева да се врати на теренот и ги прекина соработките со тренерите (Штепанек и Агаси) , Новак Ѓоковиќ продолжува да инвестира во недвижнини. По станот во кој живее во Монако, потоа купените во Њујорк и Мајами сега на ред дошол уште еден во родниот град. Новак …

Повеќе »

(ФОТО) Шерон Стоун конечно ги отворила вратите од својот дом: Ужива во луксуз!

Кога го купила пред 25. години, домот на Шерон Стоун во Лос Ангелес за глумицата станал вистинско засолниште… Купувањето на споменатата недвижнина следела после улогата во култниот фил „Ниски страсти“ и големата популарност поради која нејзиниот претходен дом, скромно место со малку сигурност, не се покажало соодветно за бегство од …

Повеќе »

(ФОТО) Ентериер во рустичен стил: 10. совети за поубав и потопол дом!

Поигрувањето со текстурите, комбинирањето на ситните детали како перници и вази, па се’ до орманчиња, комоди и маси, изборот е огромен, а ние ви донесуваме неколку фотографии кои во момент ќе ве инспирираат… Рустичното уредување веќе неколку години е хит во дизајнот на ентериерот, а им се допаѓа и’ на …

Повеќе »

(Рецепт) Никогаш полесно и побрзо:Еве како да ги измиете решетките од рерната!

Сите жени знаат колку е тешко да се исчистат металните решетки од рерната. Меѓутоа има еден трик кој ќе ви поомогне без мака да ги исчистите. Еве што ви треба за чистење на металните решетки: стар пешкир топла вода 1/2 детергент за миење садови сода бикарбона сок од лимон или …

Повеќе »