семејство

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Нов Хефнер: „Тешко ми е, секоја вечер спијам со четири девојки!“

Нема ограничувања – Богаташот живее во вилата „Candy shop“ со сопругата и двете ќерки, а со нив секојдневно се и’ бројни разголени девојки. Вели дека е заштитник на своето семејство! „Јас сум мешавина на Големиот Гетсби, Хју Хефнер, Волкот од Вол Стрит и Тони Старк кој има вкус и стил …

Повеќе »

(ФОТО) Луѓето масовно ја споделуваат фотографијата на Шкотот и неговата сопруга од Гана: Лична борба против расизмот!

Фотографијата од шкотскиот академик Џон Стратерс и неговата сопруга со потекло од Гана масовно се споделува на социјалните мрежи, и ја поттикна темата за романтични врски на луѓе од различни раси, пишува Би-би-си. Џон Стратерс, почесен конзул на Шкотска во Етиопија, ја споделил фотографијата со сопругата Џустина ден по Божик, …

Повеќе »

(ФОТО) Биле совршено семејство од познато ТВ шоу, но никој не знаел за ужасите зад затворени врати

Семејството Вилис од 12.’ талентирани роднини било поврзано од верата, семејните вредности и музиката, но се’ експлодирало кога во 2016. година нивниот татко бил уапсен и обвинет за силување на деца. Жртви биле неговите ќерки. Во текот на 2014. година освоиле милиони и влегле во четврт финалето на шоу програмата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Поради страшен експеримент тројца браќа раздвоени по раѓањето: Среќата на проноѓањето била нарушена со трагедија

Тројцата браќа биле раздвоени и биле посвоени од сосема различни семејства, а потоа со години морале да доаѓаат во Центарот на различни тестови за да се следи нивниот развој. Се воспоставило дека сите тројца имаат многу висок коефициент на интелигенција, а бројот на допирни точки бил огромен – дури и …

Повеќе »

(ФОТО) Фотографија која нема да ја заборавите: „За неколку дена ќе морам да го погребам моето прекрасно девојче…а потоа и мојот татко“

Мајка поделила можна фотографија од својата петгодишна ќерка која е болна од рак, како лежи во болнички кревет, а нејзиниот болен дедо седи покрај неа. Али Паркер од Флорида,е мајка на петгодишната Брелин Лауон на кој на 6.декември и е дијагностициран рак на мозокот, дифузен интензичен понтини глиом (DIPG), за …

Повеќе »

Подарете љубов – 10. радосни мисли за Божик: Испратете најубави желби на сите кои ги носите во срцето!

Посакајте им среќа на своите најмили… „Љубов е она што се слуша во собата кога на Божиќната вечер ќе престанеш да отвораш подароци и само слушаш“ – Боби (7. години) „Дародавецот скајте го повеќе од подрокот“ – Бригам Јанг „Подарената љубов и време се основни состојки на вистински среќен Божик“ …

Повеќе »

Живот претворен во кошмар: Сестра и брат од велешко разделени по раѓање, не знаејќи, се венчале во Сиднеј!

Наместо лагоден и мирен живот, нивното секојдневие се претворило во кошмар… Марјан и Симона пред триесетина години се родени во велешко, но судбината си поиграла со нив кога биле многу мали. Во немил настан, сообраќајна незгода, нивните родители загинуваат додека се враќале од патување. Двете деца, бебиња, остануваат сами на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Зорица Заева се бори за правата на жените: „Живот без насилство е право, а не привилегија“

На денешната дебата против насилството на жените, која се одржа под покровителство на Зорица Заева, сопругата на премиерот Зоран Заев, порача „Живот без насилство е право, а не привилегија“. Настанот е во рамките на глобалната кампања иницирана од Обединетите Нации „16 дена активизам против родово базирано насилство“. Целта на дебатата …

Повеќе »

(ФОТО) Приказна која го расплака светот:Емотивни пораки со цвеќе за роденден од починатиот татко…

„Откако мојот татко почина, го мразев својот роденден затоа што тој секогаш го правеше да биде посебен. Посебно ми беше страв поради мојот 21.ви роденден, затоа што знаев дека е последна година…“ Емотивната објава на девојката која го добила последното цвеќе од нејзиниот починат татко го обиколи целиот свет. Имено, …

Повеќе »