мода и убавина

Колекција на машки маици од домашен бренд

Новата колекција на маици наменета за мажи, прикажана на урбан едиторијал низ скопските улици. Пред извесно време беше лансирана новата колекција на машки маици од брендот Friday кои се продаваат на нивната онлајн продавница наменета за мажи Fridayshop.mk. Во оваа колeкција може да се најдат пет модели на бели маици …

Повеќе »

(ФОТО) Хрватската пејачка се разголила за прославата на магазинот „Стори“!

„Ви посакувам уште 160. успешни години“ рекла Маја Шупут која на забавата по повод роденденот на магазинот „Стори“ дошла холивудски облечена. Маја Шупут (38) дошла со свршеникот Ненад Татаринов (34). Парот се држел за раце, Шупут гордо го носела свршеничкиот прстен кој со својата големина и сјај го привлекувал вниманието …

Повеќе »

(ФОТО) Кристен Стјуарт: Потегот на бунтовната глумица сите ги изненадил!

Глумицата Кристен Стјуарт (28), која се прослави со улогата во „Самрак сага“, инаку членка на жирито на годинешниот филмски фестивал во Кан, за прошетка по црвениот тепих избрала сребрен фустан и високи штикли… На филмскиот фестивал во Кан, кој оваа година се одржува по 71. пат, не недостасува гламур и …

Повеќе »

(ФОТО) Боливудската убавица го покорила Кан со фустан во кој се вложени 3.000 часови работа

Трудот на дизајнерот се исплатил…Боливудската глумица изгледала феноменално… Во дамнешната 1994. година била Мис на светот, а оттогаш редовно се наоѓа на разни топ листи на најубави жени. По освојувањето на ласкавата титула се посветила на актерската кариера и денес е една од нјпознатите боливудски ѕвезди и е, со задоволство …

Повеќе »

(ФОТО) Хајди Клум објавила селфи во топлес, но сето внимание го украло нејзиното лице без шминка

Уште еднаш не потсети дека зад неа се децении успешна манекенска кариера…Сега ни е и потполно јасно зошто пронашла 16. години помлад дечко… Во деведесеттите била еден од најбараните супермодели, а и во 44. година изгледа фантастично. А Хајди Клум сега на својот Инстаграм профил уште еднаш не потсетила зошто …

Повеќе »

Значењето на подарокот!

Не треба да чекате да дојде нечиј роденден, нова година или пак 8 март, за да им подарите нешто на луѓето кои нешто ви значат. Напротив подарокот е најдраг, кога ќе дојде спонтано, без повод, без очекувања. Дури и кај оние кои тврдат дека “нема потреба да купувате ништо”, можете …

Повеќе »

(ФОТО) Покажала кој носи панталони: Амал и Џорџ Клуни никогаш не изгледале вака добро!

Погледнете како најубавиот пар на Холивуд изгледал синоќа на црвениот тепих… Амал Клуни поставила нови модни правила со совршената комбинација на панталони и вечерен фустан и со тоа ја оправдала позицијата на еден од коорганизаторите на годинешната Мет Гала (покрај Ријана, Донатела Версаче и секако Ана Винтур). Амал не само …

Повеќе »

(ФОТО) Џенифер Лопез не престанува да воодушевува со својот изглед!

48. годишната пејачка и глумица блесна на црвениот тепих Џенифер Лопез синоќа по десетти пат се појавила на црвениот тепих на Мет гала и тоа со својот дечко Алекс Родригез. Џенифер исто така позирала и со Оливиер Растинг, дизајнер на Балмајн, со оглед на тоа дека за оваа пригода избрала …

Повеќе »

(ФОТО) Блејк Лавли, без долна облека, блеснала на Мет гала во фустан кој се правел 600. часа!

Глумицата Блејк Лајвли го освои црвениот тепих со својот заводлив изглед во раскошна црвена тоалета на која се потпишува италијанската модна куќа Версаче. Иако на овогодишната Мет Гала прошетаа многубројни луксузни креации  една од највпечатливите  беше и тоалетата на американската глумица Блејк Лајвли. Со оглед на тоа дека припаѓа во …

Повеќе »