љубов и секс

(ФОТО) Ниту после 17. години брак Пирс Броснан не може да се контролира во близина на сопругата!

Вљубени како првиот ден. Така би можел да се опише бракот на Пирс Броснан и неговата обожувана сопруга Кели Смит. Иако многумина и замеруваат на тоа што последните години се запуштила и ставила одвишни килограми, тоа на славниот Џемс Бонд, се чини ниту најмалку не му пречи. Меѓу мноштвото холивудски …

Повеќе »

Заборавете на 69, пробајте ја позата 77   за  вистинско уживање во сексот!

Дали сте слушнале за секс позата наречена лажица? Таа е совршена за така наречениот лежерен утрински секс, бидејќи не подразбира никакви телесни акробации. Всушност, неговата предност е во тоа што со многу малку движења и труд се овозможува совршена стимулација на жената и мажот. Таа е совршена за така наречениот …

Повеќе »

(ФОТО) Најголема среќа: Парализиран од вратот надолу но станал татко!

За жал Том не може своето дете да го држи во раце, но ќе му пее и раскажува приказни. Синот го нарекле Ори што на хебрејски значи „Мојата светлина“. Том Набаро (33) останал парализиран од вратот надолу, откако настрадал во несреќа на сноуборд. Инженерот за софтвери од Окфордшир мислел дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Запросување на натпреварот Вардар-Кил: Владимир пред полна сала клекна пред својата Ирина!

Натпреварот Вардар-Кил покрај големото возбудување на паркетот донесе и едно пријатно изненадување. Владимир и Ирена покрај пласманот на Вардар на фајнал-фор турнирот имаат уште една причина за радост. Пред полна сала Владимир се одлучи да клекне и да ја побара својата девојка за жена, а таа се согласи. Секоја чест …

Повеќе »

Како да откриете дали навистина сте вљубени?

Љубовта е чудна ѕверка. Изненадува, доаѓа ненадејно, неочекувано и кога најмалку и се надеваме…И потоа следи она – Да не се вљубив? Прашање кои многумина си го поставуваат по почнувањето на нова врска. Особено, бидејќи љубовта се манифестира на различни начини. За едни, таа претставува пеперутки во стомакот,за други страстм …

Повеќе »

7 докази дека на партнерот можете да му верувате 100 отсто!

Не сте сигурни дали ја заслужува вашата доверба: Знаците кои можете да ги прочитате во продолжување докажуваат дека можете да му верувате, токму како што тој ви верува вам. 1.Ги признава своите грешки. Никогаш не одбегнува да ја преземе одговорноста и не бега од грешките кои ги направил, без оглед …

Повеќе »

Слатки тајни за врвен секс со кои паровите знаат да ја одржат страста

Да се одржи страста во врската не е лесна задача, но на некои тоа и тоа како им успева. Со овие неколку тајни на мајсторите на долгорочна страст, погрижете се желбата за секс да биде појака… Партнерите кои и’ покрај долгата врска не ги тргнуваат рацете еден од друг, уживаат …

Повеќе »

Интимна исповед на една жена: „Поради болест се здебелив, се гадев сама од себе, а потоа се’ се промени…“

Една жена одлучила да ја раскаже својата приказна која сигурно нема да ве остави рамнодушни… „Пред неколку години се здебелив 17. килограми, поради болест.Во тој период се гадев од самата себе до таа мерка што со недели не излегував од дома. И, така, ми текна една вечер да излезам, ненормално …

Повеќе »

Причини за убивање на сексуалните вибрации во спалната!

Престанете да ја обвинувате позицијата на месецот, хороскопот или пак нешто друго. Ова се работи кои ги убиваат сексуалните вибрации во собата, а никогаш не би помислиле на тоа… Овие работи би требало да ги промените за повторно да уживате во магиите на сексот. Телефон Доколку сте обземени од вашиот …

Повеќе »