љубов и секс

Не ги мамат жените и се вистински „шмекери“: Еве зошто треба да бидете со маж кој е понизок од вас!

Мажите кои не се високи знаат да бидат многу шармантни и повеќе се трудат околу своите партнерки. Исто така, според некои истражувања, поверни им се на жените и имаат повеќе склоности кон семејниот живот… Поподвижни се во креветот Пониските мажи се поподвижни и енергични, а такви се и’ во креветот, …

Повеќе »

(ФОТО) Осуден на седум години: Ја натерал девојката гола да шета по град бидејќи се допишувала со други

Откако својата девојка, пред точно две години, ја присилил да шета гола по Харлем, бидејќи, наводно, се допишувала со други мажи, 26. годишниот Џејсон Мело е осуден на максимална затворска казна во траење од седум години. „Начинот на кој Мело ги гледа жените им припаѓа на темните времиња, за него …

Повеќе »

(ФОТО) Синот на моќен милијардер си го барал назад прстенот од свршеницата која „го откачила“

Кох во тужбата навел дека Ајви била таа која ја раскинала веридбата во мај и дека повеќе пати барал од неа да му го врати прстенот, но тоа не се случило. Вајат Кох, моден дизајнер и син на моќниот американски милијардер Бил Кох, ја раскинал веридбата со својата девојка и …

Повеќе »

Еве кога жената не сака да пружи орално задоволство

Некои жени едноставно не сакаат да пружат орален секс, па нивните партнери со тек на време се помируваат со тоа. Но, има можност и самиот партнер да ја одбива од тоа сексуално дејствие со работи кои ги прави погрешно. 1. Не ги контролира рацете Односно, објаснува авторката и сексолог Ава …

Повеќе »

Македонски Ромео и Јулија:Муслиманка се верила со православец, но се’ било прекинато поради шокантна обврска

Момче (24) од Прилеп, си ја отворило душата и ја раскажал својата тажна приказна. Не се претставил, но во детали опишал што му се случило кога ја запознал, се вљубил и свршил со девојка од муслиманска вероисповед… „Среќата никој не си ја знае и тоа е навистина така. Од секогаш …

Повеќе »

Ненадминливи разлики: Го сакате својот партнер, но се разидувате во овие работи! Тогаш врската е осудена на пропаст!

Колку и некој да ви се допаѓа, понекогаш односот со тој партнер не е за долги патеки… Понекогаш љубовта сама по себе не е доволна. Потребно е меѓусебно почитување, грижа и заеднички работи кои двојката засекогаш ќе ги врзе. Ако тие допирни точки ги нема, врската кога тогаш ќе пукне. …

Повеќе »

(ФОТО) Во продажба паметен кондом: Мерење на сите аспекти на спалната соба

Многу технологии се спакувани во овој уред и тој ќе ги мери речиси сите аспекти во спалната соба… Британската компанија го промовира првиот паметен кондом i.Con -новиот секс-уред кој ги мери сите аспекти на сексуалниот чин, па дури открива и полови болести. Првиот паметен кондом веќе е во продажба. Целта …

Повеќе »

(ФОТО) Можете ли да им верувате? Тие не сакале секс пред брак!

Иако тоа звучи нереално, некои ѕвезди апстинирале пред да им кажат „Да“ на своите партнери. Од друга страна, некои кои имале сексуални односи, одлучиле партнерите „да чекаат“… Мараја Кери Апстинирала со бившиот свршеник Џејмс Пакер, а тоа го направила и со бившиот сопруг Ник Канон. „Ник и јас веруваме во …

Повеќе »

Што се’ и колку делува за менување на должината и обемот на машкиот полов орган…

Помислата дека половиот орган би можел да му се намали е ноќен кошмар за секој маж. Но, понекогаш и’ тоа се случува, а стручњаците објаснуваат кога, како и зошто – и треба ли да има загриженост? Ладното на пенисот делува така што го намалува, било да станува збор за изложеност …

Повеќе »