ЖИВОТ

(ФОТО) Отворена дванаесеттата Coca-Cola Активна зона: Кавадарци доби ново место за дружење и рекреација– донација од Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola

Кавадарци ја доби својата „Coca-Cola Активна зона“, а кавадарчани им се придружија на илјадниците граѓани што веќе уживаат во единаесетте атрактивни „Coca-Cola“ спортско-рекреативни зони отворени низ цела Македонија. Новото собирно место за кавадарчани од сите генерации е донација од компанијата „Coca-Cola“ и од Пивара Скопје, и е одлична локација за …

Повеќе »

(ФОТО) Најдобри изданија од црвниот тепих од доделувањето на наградите MTV VMA

Синоќа во Њујорк се одржа доделувањето на наградите “MTV VMA”. Очекувано, црвениот тепих го преплавија бројни познати ликови од светот на шоу бизнисот, кои за доделувањето на видео-музичките награди, се појавија во гламурозни изданија. Меѓутоа, од славните дами, особено воодушевија Џенфиер Лопез и Карди Би, кои исто така и настапија …

Повеќе »

Ова се најчести женски сексуални фантазии: Љубопитство и неизвесност, но и…!

Фантазијата е моќна сексуална алатка која предизвикува голема возбуда и страст. Многу почесто слушаме за машките фантазии и за тоа што мажите посакуваат во кревет. Женските сексуални фантазии сè уште како да остануваат во категоријата табу. И покрај тоа, постојат релевантни докази дека колку и да се различни жените една …

Повеќе »

Откриено која храна го намалува ризикот од рак на дебелото црево

Британските научници утврдиле како некој вид на зеленчук,меѓу кои особено оние од семејството на зелка, го намалуваат ризикот од развојот на колоректален карцином, а резултатите беа објавени во списанието Immunity. Од порано е познато дека зелениот зеленчук (зелка, кељ, карфиол,брокули) се многу добри за здраво функционирање на дебелото црево, но …

Повеќе »

УЛТРА РАСПРОДАЖБА во Капитол мол од 30.ти август до 6.ти септември

Време е за попусти, време е за училиште,време е за Капитол мол! Скопје, (20.08.2018)Со над 40 продавници, забавен центар за најмалите, и одлични места за забава со пријателите Капитол мол секогаш нуди нешто повеќе. Уживањето, забавата и моментите кои може да ги искусите во овој трговски центар од 30ти август …

Повеќе »

(ФОТО) Споделете за да помогнеме: Се бараат Моника+Дејан 28.07.1998 (п.с. бурмата е спасена во Охрид)

На плажата „Акапулко“ во Охрид, во езерото е најдена бурма на која во внатрешноста е изгравирано Моник + Дејан 28.07.1998 – објави на својот профил на Фејсбук Биби Ставреска, пријателка на чесниот наоѓачот. Со порака – сите кои ги знаат да им јават дека бурмата е кај неа за да …

Повеќе »

Пет работи кои жените ги обожуваат во сексот, но нема никогаш да ви ги признаат!

Во колку и современо време да живееме жените во светот се уште не сакаат да зборуват за позите во кои доживуваат најголемо задоволство, но… Како што мажите сакаат да ги менуваат положбите при водење љубов така и жените уживаат во различните пози. Фантазиите на жените покриваат широк спектар на пози, …

Повеќе »

Шест неочекувани работи кои го возбудуваат секој маж!

АКО мислевте дека мажите ги возбудуваат само сексуални работи и делови од телото – грешите. Како и жените, мажите исто така се впуштаат во сексуална возбуда со несексуални предмети, појави и слично. Можеби некои од наведените ставки ќе ви бидат апсурдни, но голем број машки испитаници ги потврдиле. Парфем Мирисот …

Повеќе »

(ФОТО) Бразилка ја продава својата невиност за да ги исплати долговите на семејството!

Студентка од Бразил, 22.годишната Даниела Брин, одлучила да ја продаде невиноста на Интернет на оној кој е подготвена да понуди милиони долари. Младата Бразилка Даниела Брин, во нејзината искрена исповед за “Дејли мејл”, открила дека на оваа идеја се сетила кога останала без пари. Големата криза, или неспособноста да ги …

Повеќе »