планета

(ФОТО) Ресторан кој ги послужува „последните“ оброци на осудените на смрт

Некои од оброците изгледаат Ок. На пример, ако нарачате мени од Џуди Буоноано, веројатно ви е блиска вегетаријанската кујна, со оглед на тоа дека се состои од брокула, шпаргли, јагоди, компири и врел чај. Од друга страна, ако ваш избор менито на Гери Гилмор, ќе уживате во хамбургер, помфрит, тврдо …

Повеќе »

(ВИДЕО) Воз што живот значи: „Тепачка“ за место во дневниот воз во Мумбаи!

Локалниот воз во Мумбаи е познат и како „Животна линија“… Без овој воз никој не може да оди на работа или да си дојде дома… Иако локалниот воз е многу чест секогаш има голема навалица, за 5 минути возот се полни а сите брзаат… Најголемите навалици се наутро кога сите …

Повеќе »

(ФОТО) Бебе, во Минесота, се родило на 11. ноември во 11:11 часот

Девојчето се родило во Минесота, на Денот на ветераните, на 11. ноември во 11. ден во 11. месец (ноември) и во 11. часот и 11. минути вечерта. Ерин и Мајк Потс од Хјуго, Минесота, станаа први родители на 11-ти ноември, кога беше прославена 100-годишнината од крајот на Првата светска војна. …

Повеќе »

(ВИДЕО) 101. годишна жена со прашање до Меркел: „Вие ли сте сопругата на Макрон?“

Германската канцеларка се нашла во интересна ситуација… Германската канцеларка Ангела Меркел била во една интересна ситуација за време на церемонијата по повод 100-годишнината од крајот на Првата светска војна. Една 101-годишна Французинка мислела дека Меркел е сопруга на францускиот претседател Емануел Макрон, објави Гардијан. “Неверојатно е. Обична жена како мене …

Повеќе »

Денеска е 11.ноември 2018. најмоќен ден во последните 100. години: Отворете го срцето и ќе се случи чудо!

Ако чувствувате дека животот ви е успорен, ако се чувствувате болно и уморно од истите работи, 11. ноември сигурно ќе ви донесе здив на свеж воздух… 11. ноември е вибрациски моќен ден поради фактот што е 11. ден во 11. месец. и ние сме во годината со број 11, што …

Повеќе »

(ФОТО) Фотографија од запросување станала хит поради еден детал!

Фотографиите од свршувачка по социјалните мрежи се нешто што се гледа релативно често, но фотографијата на овој пар станала апсолутен хит поради еден, па, доста битен детал. Имено, раката на која се наоѓа прстенот не е раката на свршеницата. Дијана, дечкото ја изненадил со запросувањето, во момент кога немала свежо …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонско оро среде Воден?Дали знаете кое оро е ова?

На интернет се појави видео со македонска песна на која се игра македонско оро. Коментарите се различни – некои велат дека тоа не е македонско оро туку бугарско бидејќи тие немаат своја музика па користат македонски песни. Други пак велат дека станува збор за македонско оро. Кое е вашето мислење? …

Повеќе »

(ФОТО) Јапонска принцеза се омажила за граѓанин и се откажала од наследството

Принцезата Ајуко не е единствената која поради љубов се откажала од наследството. Секоја од тие принцези добила „отпремнина“ за почеток на нов живот. На Ајуко семејството и исплатило околу милион долари… Не се сите кралски семејства исти. Кога член на јапонското кралско семејство ќе се венча со некој од граѓанството …

Повеќе »

(ФОТО) Младенци од БИХ се скарале среде свадба и покренале развод

Свадбената свеченост на парот Един Хусељиќ и Елда Мујчин со тристотина званици е ненадејно прекината бидејќи брачниот пар само неколку часови после венчавката се скарал поради пари. Целиот Градачац во Босна и херцеговина од вчера зборува за скандалот кој настанал на свадбата на 23. годишниот Един Хусељиќ и неговата избраничка …

Повеќе »