планета

(ФОТО) Живеела од милост на улица а на сметката имала 1,1 милиони долари!

Жена со инвалидитет која со години просела на улиците на Бејрут е пронајдена мртва.На нејзината сметка полицијата открила 1. милион долари… Просјачката кој живеела од милоста на минувачите во Либан умрела како милионерка. Полицијата била шокирана кога открила дека жената со инвалидитет, Фатим Отман (52), со просење на улиците на …

Повеќе »

(ФОТО) Момент за кој се зборува: Меган „нападната“ од Дракула!

Социјалните мрежи не престануват да коментираат за „најезивиот“ момент од кралската венчавка, кога зад Меган, кога излегуваше од автомобилот се појавило ова момче. Имено, иако на кралската венчавка нема спонтан момент и нема ниту момент кој не е грижливо испланиран и осмислен, се наоѓа по некој призор кој не бил …

Повеќе »

(ВИДЕО) Извадил прстен да ја запроси девојката а цел свет се смее поради реакцијата на неговиот син!

Кевин Парзитула одлучил да ја запроси неговата девојка, додека пријателите го снимаат, но му се случила непредвидена ситуација. Во моментот кога клекнал на едно колено и извадил прстен, не си помислил што прави неговиот син зад грб. Ова видео стана хит на интернет, а таткото искоментира: „Синот одлучи дека е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова не е поле со цвеќиња: Шокантна снимка која го обиколила светот

Ако во првите кадрови на оваа снимка сте помислиле дека станува збор за поле со цвеќиња, во голема заблуда сте. Станува збор за така наречените гробишта на велосипеди во градот Вухан во Кина. 🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲 The problem of China's huge bike graveyards https://t.co/VzNmM1LAV8 pic.twitter.com/q8fmwkSSGF — BBC News (World) (@BBCWorld) May 11, …

Повеќе »

(ФОТО) Британците не знаат за доста: Се појавиле костуми за капење со ликовите на Меган Маркле и принцот Хари

Во пресрет на кралската свадба која ќе се одржи наредната сабота (19.мај) Британците не престануват со „исфрлување“ нови сувенири… По едноделните костими за капење со ликот на американскиот претседател Доналд Трамп, сега се појавија и модели на кои се насмевнуваат принцот Хари и неговата свршеница Меган Маркле. Компанијата „Бегс оф …

Повеќе »

(ВИДЕО) Личната трагедија му донесе пари: Прашање за место каде загубил нога!

Одговорил точно на прашањето и отишол дома со 125. илјади фунти. Герет Кендал ги воодушевил сите и сега е најуспешен натпреварувач од оваа сезона. Натпреварувачот Герет Кендал ги воодушевил сите кога во квизот „Кој сака да биде милионер“ освои 125. илјади фунти, одговарајќи точно на прашањето каде се наоѓа замокот …

Повеќе »

Стогодишни откриваат: Во што е тајната на долговечноста?

Ричард Овертон (112) најстар маж и ветеран во Америка, споделил совети за долг и здрав живот. Овертон во петокот го прославил 112. роденден. Ниту во длабока строст нема болки, барем така тврди. Поради тоа многумина се прашуваат во што е тајната на долг и здрав живот? На такво прашање Овертон …

Повеќе »

(Фото галерија) Трет интернационален собир за воздухопловно моделарство: „Мајфлај“ со голем број ентузијсти!

Интернационален собир на моделари и размена на искуства од ревијален вид со презентација на радио контролирани воздухопловни модели – „МАЈФЛАЈ„ Стенковец, Скопје, Македонија. Настан од отворен карактер на кој ќе се промовираат сите категории на радио контролирани модели, ќе се презентираат достигнувањата на македонските моделари и пилоти, ќе се споделат …

Повеќе »

(ФОТО) Тајната вила на Тито била најскапа претседателска резиденција, но од таа раскош не останало многу…

Некогаш била најскапа претседателска резиденција а денес пропаѓа. Од раскошно уредената тајна вила останале урнатини и срам… Во склоп на националниот парк Плитвички езера, скриена во шумата, се наоѓа вилата „Извор“ која бил некогашна резиденција на Јосип Броз Тито. Кога била изградена била најскапа претседателска резиденција, но не останало многу …

Повеќе »