астро

Дневен хороскоп за сабота, 18.08.2018:Денес е една преодна, валидна енергија, полна со оптимизам и желба за контакт, ден за добри идеи, одлуки

Меркур во секстил со Венера за почетокот на овој викенд, Меркур и понатаму е ретрограден,а на Венера ова и е трет пат да се сретне со ретроградноста! Ова е една преодна, валидна енергија, полна со оптимизам и желба за контакт, ден за добри идеи, одлуки.Комуникација денес тече, лесно, сè е …

Повеќе »

Овој хороскопски знак е многу чувствителен и со предобра душа

Понекогаш туѓите чувства ги ставаат пред своите, што може да ги доведе до хаос. Но, од друга страна се неверојатно добри и корисни пријатели… Доколку сте Риби во хороскоп не сте вие виновни за тешкиот и често неразбран карактер туку за тоа слободно можете да им се заблагодарите на ѕвездите. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 17.08.2018:Застанете и соочете се со работите што во вас предизвикуваат тага, болка, можеби и бес. Пуштете ги емоциите…

Овој петак продолжите во ист ритам како и вчера, немојте претерано да се истакнувате, реагирате, туку гледајте да се повлечете додека бурата не мине.Многу предизвици има надвор на кои може лесно „да се уловите“, а тоа нема добро да влијае на вашите идни планови. За да во миг го дочекате …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 16.08.2018: Би било добро да не реагирате на провокации, ако можете немојте да бидете блиску до луѓе кои инаку знаат да бидат незгодни

Денешниот ден е тежок и сам по себе непријатен а колку ќе успее да ве поремети зависи од вас и од вашиот внатрешен мир и стабилност да се спротивставите на предизвиците. Денес,сите тие по природа,ќе бидат напорни по околината, понервозни од вообичаеното, чудни и расположени за искусија. На останатите не …

Повеќе »

Три хороскопски знаци кои не оставаат, туку секогаш се оставени

НЕКОИ луѓе секогаш оставаат, а некои секогаш се неочекувано оставени. Ако сте во група со овие другите, веројатно припаѓате на еден од овие знаци… Близнаци Друштвени,зависни од запознавањето нови луѓе и склони кон авантури, Близнаците лесно ќе привлечат партнери, но проблемот настанува кога треба да се задржат. Бидејќи тие постојано …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 15.06.2018:Можно е повторно јавување на желба да се бавиме со нешто со нов и свеж елан. Всушност, ова е период за подготовка за акција која…

Ретроградниот циклус на Марс во Јарец трае и ќе трае до 27-ми август, додуша без големи аспекти, а енергијата на овој ретрограден циклус може оваа среда да не поттикне на завршување,сведување биланс, заклучување, подвлекување линија. Можно е и повторно јавување на желба да се бавиме со нешто со нов и …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 14.08.2018:Време е за некои мали работи кои чекаат да се завршат, без разлика дали тоа е уредување на домот или одење во салон за убавина, спа центар, краток одмор надвор од градот, изберете сами…

Денешниот вторник минува во ритамот што преовладува цела оваа недела,значи, нема точни аспекти, еклипсите ги протуркавме, време е за некои мали работи кои чекаат да се завршат, без разлика дали тоа е уредување на домот или одење во салон за убавина, спа центар, краток одмор надвор од градот, изберете сами. …

Повеќе »

Денес е спомен на Свети Евдоким: Милосрден кон бедните, праведник и исцелител

Според календарот на МПЦ денеска е 30-ти јули , ден во кој го чествуваме споменот на Свети Евдоким Роден во Кападокија од благочестиви родители, Василиј и Евдокија. Во времето на царот Теофил (829. – 842.) Евдоким беше млад офицер во војската. Но и како војник вложуваше секаков напор за да …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 13.08.2018:Осаменост, напнатост, воздржаност, зафатеност, но некој сака повеќе, други се нервозни, воздржани…

Овен сака осаменост, Бикот добива поддршка, на Близнаците пријател им се Рибе,Ракот е воздржан, Лавот е зафатен, Девица има многу работа, Терезијата има поддршка од Јарец, Скорпијата сака повеќе, Стрелецот е напнат, а Водолија е нервозна. Овен Интересна игра водите овие денови. Не се откажувате од вашата цел без големи …

Повеќе »