ЗАБАВА

Дневен хороскоп за среда, 22.08.2018: Вие сте под силен притисок, и би било добро да го ослободите стресот што го стекнавте во изминатиот период

Овенот ги исполнува обврските, Бикот пасивен, Близнаците внимателни, Ракот борбен, Лавот е добро, Девицата делува импулсивно, Терезијата е засегнат чувар, Скорпија има потреба од одмор, Јарецот е инфантилен, Водолија против нови предизвици а Рибата е интуитивна. Овен Зголемените тензии поради нерешените задачи од претходно не е лоша идеја, од која …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 21.08.2018:Младата месечина е тука, одлично време за некои нови почетоци, па ништо не може да ве спречи да започнете нова приказна за цел живот

Месечината е млада, а ноќта е жешка … со оваа песна, најдобро може да го опишеме овој ден. Младиот месец е тука, одлично време за некои нови почетоци, а енергијата е на добро ниво, па ништо не може да ве спречи, освен вие, да започнете нова приказна за цел живот. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 20.08.2018:Можно е да бидете тажни за некои од работите што ви се случуваа во претходниот период, главата горе, заборавете на сè и мислете само на себе

Уште еден понеделник е пред нас, овој можеме да го чекаме со некоја тага или со грижи во стомакот, можно е да бидете тажни за некои од работите што ви се случуваа во претходниот период, главата горе, заборавете на сè и мислете само на себе. Морате себе да си сакате …

Повеќе »

(ВИДЕО) Две во едно: Камионет со две лица – сакаш напред, сакаш назад!

Луѓето се навистина чудни, но во овој случај се чини овој љубител на камионети. Ај што некако успеал да го обезбеди камионетот што го посакувал туку го дуплирал. Еден дел е за него,а вториот за неговата ќерка.Кога ќе го видите не знаете дали оди напред или назад… Но, сигурно е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Америка има талент од 2017.:Идентични близнаци „со магија на квадрат“ го воодушевија и шокираа жирито!

Жирито на Америка има талент предводено од Сајмон Кауел навистина има можност да проследи секакви таленти и тоа од сите возрасни групи… Ви донесуваме снимка од настапот на двајца идентични близнаци на America’s Got Talent 2017к ои го воодушевиле жирито но и гледачите… Двојна магија… Tony and Jordan on America's …

Повеќе »

(ФОТО) Не пати од „ГОЛЕМИНА“:Австрискиот канцелар Себастијан Курц патува сам со нискобуџетна компанија – Како би го оцениле во однос на нашите политичари?

Никола Грубишиќ на својот профил на Фејсбук го сподели следниот пост: „И така, синоќа,седнувам на летот од Барселона до Виена, патувајќи со нискобуџетна компанија (Еуровингс), кога влегуваат некои познати лица – гледам деца кои се фотографираат со него, возрасните го поздравуваат, ја прашувам стјуардесата, кој е, австрискиот канцелар Себастијан Курц …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 19.08.2018:Конечно отстранување на сите сопирачки во комуникацијата,збрки и конфузија, тапкање во место и „глуви телефони“…

Денес е недела и Меркур тргнува во директен од со Лавот! Конечно придвижување на Меркур од ретроградната положба, конечно олеснување на сите сопирачки во комуникацијата,збрки и конфузијата конечно го напуштаат секојдневниот живот!Се тргнало напред после долг период на тапкање во градот и игри на глуви телефони. Можеби ви е познато, …

Повеќе »

Во овие хороскопски знаци се раѓаат најинтелигентните жени

Овие жени се тивки, внимателни и сериозни. Но, и многу снаодливи. Тие можат лесно да најдат заеднички јазик со кого и да сакаат, ако го сакаат тоа Ѕвездите имаат големо влијание на нашиот карактер, но и на степенот на интелигенција кој го имаме. Постојат жени во одредени хороскопски знаци кои …

Повеќе »

(ВИДЕО) 10. милиони прегледи: Мачките почнале тепачка а кучето го решило проблемот по куса постапка

На Твитер неодамна почнало да се шири видео кое во неколку дена добило дури 10. милиони прегледи. На видеото, гледаме две мачки, една домашна со поводец и една улична, како накострешени се закануваат една на друга. Токму кога ќе помислиме дека конфликтот е неизбежен, се појавува златен ретривер кој го …

Повеќе »