ЗАБАВА

Дневен хороскоп за сабота 26 мај 2018 (26.05.2018):Бидете пониски од тревата, и потивки од водата за да имате успех???

Овен Денот ќе биде со конфликти, па затоа е важно да се избегнат активни работни оптоварувања за зачувување на вашата психа и здравје. Ако претставниците на Овен се импресионираат од желбата за успех и поверуваат дека би можеле да го постигнат дури и преку измама, сигурно дека грешат. Вашата надеж …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок (25.05.2018):Бикот нов почеток, Ракот изненадува, Девицата со проблеми,Јарецот зависен од…

Овен Завршете ги важните работи, разговори и состаноци. Ќе бидете многу уверливи и успешно ќе се залагате за сопствените идеи. Храбро ќе влегувате во полемики, дури и кавги од кои ќе излегувате како победник. Ситуацијата во љубовта е нестабилна. Бик Не ви недостига прилика за забава, а позитивните настани на …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток (24.05.2018):Бикот се враќа во ритам, за Скорпијата нема граници, на Јарецот му треба совет, на Близнаците им се насмевнува заработувачка…

Овен Ненадејно сте одлучиле да го промените работното место. И’ околината е затекната со вашата наглост. Вие себе не си ги простувате грешките и поради тоа не можете во потполност да се опуштите и да уживате во новата врска. Воспалување на увото. Бик Конечно сте се вратиле на вообичаениот ритам …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда (23.05.2018):За Бикот убави можности, Близнаци ќе се соочат со конкуренција, Лавот во дилема,Јарецот…

Овен Многу поволен ден за повеќето претставници на вашиот знак, особено за оние директните, кои одат директно кон целта. Имате поддршка од еден Лав или некој Рак додека Бикот е прилично дискретен во начинот на кој ги подржува вашите замисли и идеи. Работењето со некој Јарец ви носи многу сатисфакција. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник (22.05.2018):Овен одлука, Бик ново, Близнаци дијалог, Рак дилема, Лав заробен, Девица строга, Терезија внимателна, Скорпија почеток, Стрелец надеж,Јарец прецизен, Водолија тајна, Риби шанса

Овен Ќе морате брзо да реагирате и да донесете одлука која нема да биде едноставна. Досега се двоумевте што да правите и тоа ви одземаше многу време. Амбицијата повторно ви се враќа и ќе имате желба да покажете колку сте способни. Внимавајте да не се прецените и да пропуштите вистинска …

Повеќе »

Неделен хороскоп од 21. до 27. мај:Што ви предвидуват ѕвездите за оваа седмица?

Понекогаш сакаме, а понекогаш и’ не сакаме да знаеме што ни претстои. Што може да се промени во нашиот живот, љубов, а што не…Доколку сте заинтересирани за тоа што ве очекува во наредните седум дена погледнете подолу… Овен Од кога ќе го анализирате постигнатото, ќе продолжите да ја развивате се …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник (21.05.2018):Водолии, Близнаци, Бикови мора да внимаваат, Рак, Лев, Девица пред нови предизвици, Стрелци ќе имаат…

Овен Утре ќе морате брзо да реагирате и да донесете одлука која нема да биде едноставна. Досега се двоумевте што да правите и тоа ви одземаше многу време. Амбицијата повторно ви се враќа и ќе имате желба да покажете колку сте способни. Внимавајте да не се прецените и да пропуштите …

Повеќе »

(ФОТО) Живеела од милост на улица а на сметката имала 1,1 милиони долари!

Жена со инвалидитет која со години просела на улиците на Бејрут е пронајдена мртва.На нејзината сметка полицијата открила 1. милион долари… Просјачката кој живеела од милоста на минувачите во Либан умрела како милионерка. Полицијата била шокирана кога открила дека жената со инвалидитет, Фатим Отман (52), со просење на улиците на …

Повеќе »

(ФОТО) Момент за кој се зборува: Меган „нападната“ од Дракула!

Социјалните мрежи не престануват да коментираат за „најезивиот“ момент од кралската венчавка, кога зад Меган, кога излегуваше од автомобилот се појавило ова момче. Имено, иако на кралската венчавка нема спонтан момент и нема ниту момент кој не е грижливо испланиран и осмислен, се наоѓа по некој призор кој не бил …

Повеќе »