тв лица

(ВИДЕО+ФОТО) Се сеќавате ли на неа? Некогашната ѕвезда на латино сериите денес е прва дама на Мексико!

Доналд Трамп ја има Меланија, Макрон ја има својата Бригит, а Енрике Пенја Нието, претседателот на Мексико, згодната Анѓелика Ривера која одамна ја запознавме како ѕвезда на латино серија. 47. годишната Анѓелика Ривера, пред да стане прва дама се бавела со глума, а најпозната е по улогата во серијата „Опиени …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Вовед во анатомија“: Поради ѕвездата на серијата остатокот од глумиците добиле откази!

“Мислам дека ние жените, понекогаш се плашиме да прашаме, па подобро ќе молчиме, бидејќи така не учеле. Токму поради тоа сметам дека дојде време тоа да се промени, да се поддржуваме една со друга…” Продолжувањето на договорот на уште две години и останувањето во ТВ серијата “Вовед во анатомија” на …

Повеќе »

(ФОТО) Омилени парови од малите екрани: Еве колку точно епизоди им требале за да се спојат!

Љубовните заплети и расплети на Рејчел и Рос од „Пријатели“, Кери и Фаца во „Сексот и грдот“ или пак згодните доктори Дерек и Мередит во „Вовед во анатомија“ ги следеле милиони ширум светот, а еве колку точно епизоди им требале за да конечно им се препуштат на чувствата. Телевизиски љубовни …

Повеќе »

(ФОТО) Некогаш и сега: Како Бурак стана Бали бег ?

Некогаш манекен, кој ги полнеше насловните страни, а денес популарен актер кој со својата глума пленува и освојува светски награди…Така освои и’ Еми за најдобра странска серија. Еден од најпопуларните турски актери, Бурак Оџивит, се прослави со улогата на Бали-бег во серијата „Сулејман Величествениот“. И’ се здоби со слава, едноставно …

Повеќе »

(ФОТО)  Ѕвездата на „Чиста љубов“ чека дете со 10. години постарата девојка !

Црногорскиот глумец неодамна рекол дека нема омилен тип на жена бидејќи не сака да генерализира, но и дека неговата партнерка не е љубоморна на љубовните сцени со колешките… Актерскиот пар, Јелена Перчин (37) и Момчило Оташевиќ (27) во врска се повеќе од две години, а се запознале на снимањето на …

Повеќе »

(ФОТО) Миленикот на жените проговорил за секси сцените во „Чиста љубов“

Ѕвездата на хрватската тв серија „Чиста љубов“, црногорскиот глумец, проговорил за соработката со Нивес Целзиус и открил дали неговата партнерка, глумицата Јелена Перчин, е љубоморна на жешките сцени со занесната колешка. Последните месеци црногорскиот глумец, Момчило Оташевиќ, деновите ги минува со атрактивната Нивес Целзиус. Ги споила соработката на серијата „Чиста …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездите на „Сексот и градот“ не се поднесуваат од првата епизода: Како Ким Катрал ја замолчила Џесика Паркер?

Кој е виновен за холивудската кавга која овие денови ја забавува јавноста? Глумиците не се поднесуваат од самиот почеток на снимањето на серијата… Последните неколку денови Ким Катрал преживува тешки моменти поради семејна трагедија, односно смртта на нејзиниот брат Крис. Покрај оваа трагедија, таа последните неколку седмици беше во центарот …

Повеќе »

Починал глумецот Рег Кејти

Американскиот глумец Рег Кејти, познат по улогите во сериите „Куќа од карти“ и „Жица“ починал на 60. години. Веста за смртта ја соопштил продуцентот и автор на „Жица“, Дејвид Сајмон. Кејти починал во својата куќа во Њујорк после тешката борба со канцер, пренел БиБиСи. Во 2015. година ја добил наградата …

Повеќе »

(ФОТО) Алина Боз – Хазал од „Парампарче“ : На социјалните мрежи сум изложена на многу негативни коментари и навреди

Алина Боз е 19. годишната турска актерка која имаме можност да ја гледаме како Хазал во турската хит серија „Парампарче“ на Сител телевизија. Многумина ќе ја споредат со Меријем Узерли (Хурем) поради тоа што и двете се црвенокоси, имаат зелени очи и не се Турчинки. Ако Хурем дојде во светот …

Повеќе »