серии

(ФОТО) Бенедикт Камбербач открил шокантни детали од снимањето на серијата:„Морав да пробам хероин!“

Камбербач:„Поради улогата морав да си ставам хероин. Многу е возбудливо да се игра Патрик бидејќи неговиот живот се состои од повеќе хорори“ истакнал глумецот кој го толкува Патрик Мелрос во истоимената серија. Вели дека е предизвик да се игра лик во период од 25. до 45. години… Познатиот британски филмски …

Повеќе »

(ФОТО) Механичарот кој изработува автомобили по мерка се враќа на „Дискавери“ каналот:Нова серија „Менуваме брзини“ со Арон Кауфман

Премиера на првата епизода е на 24. април 2018 во 21.00 часот на Дискавери каналот. Ѕвездата од серијалот „Брзи и гласни“ се враќа повторно и овој пат тој самиот е газда. Го редефинираше концептот на изработка на автомобили по нарачка, ги искористи своите дизајнерски способности до максимум и страствено навлезе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Десет серии кои ги гледаат само паметните луѓе!

На порталот Ranker  се води уште една интересна дискусија – кои серии ги сакаат само паметните луѓе? Изборот на ТВ програми и ТВ содржини никогаш не бил поголем, но исто така на ТВ никогаш не се вртеле поголеми глупости. (Не секогаш хумористични) ситкоми од разни видови ги преплавија ТВ каналите, но …

Повеќе »

Серијата „Господар на прстените“ ќе биде наскапа во историјата

Наскоро почнува снимњето на серијата по мотивите на делото на Џ.Р.Р. Толкин, авторот на „Господар на прстените“ а на неа ќе бидат вложени огромни пари. За снимање на ова остварување ќе биде потрошено дури милијарда долари. Оваа серија ќе биде најскапа во историјата и ќе ја надмине серијата „Круна“ која …

Повеќе »

(ФОТО) Ерик Бана како Валканиот Џон ќе дебитира на ТВ!

Hollywood reporter известува дека популарниот глумец Ерик Бана ќе го има своето телевизиско деби. Имено, австралискиот актер со хрватски корени ќе го игра насловниот лик во тв серијата „Dirty John“ (Валканиот Џон) на продуцентската куќа NBC Universal. Приказната е заснована на вистински настани,кои за Los Angeles Times ги објавувал репортерот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) За љубители на добри крими серии: „Среќниот Хари“ од вечерва на Сител

Од вечерва, вторник – 03. април, на Сител во 23.30 часот стартува британската тв серија „Среќниот Хари“. Инаку, серијата – во регионот – премеирно беше емитувана на „Фоџ цриме“, па доколку сте ја пропуштиле Сител ви овозможува да ја проследите. „Хари е детектив во Лондон, чиј живот се менува по …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МТВ 1 пред Велигден со историско – воената мини драма „Саботери“

МТВ реши во пресрет на велигденските празници да ни емитува историско-воена драма – „Саботери“…работена во продукција на Норвешка, Велика Британија и Германија. Епска мини серија за едно од најдраматичното, но и најмалку познато поглавје од Втората светска војна – обидот на нацистичка Германија да направи нуклеарна бомба. Серијата зборува и …

Повеќе »

(ФОТО) Слични се по карактер: Доктор Хаус ќе го глуми принцот Филип, сопругот на кралицата

Откако две сезони го играл принцот Филип, мажот на британската кралица Елизабета II во драмата „Круна“, Мет Смит си заминува од серијата. Во третата сезона, која го покрива периодот од 1960. до 1980. година во животот на кралицата принцот Филип би можел да го игра Хју Лери (58). Ако прифати, …

Повеќе »

(ФОТО) Наскоро Гаража „Гоблин“:Нова серија за сите љубители на автомобили на каналот „Дискавери“

Од сабота, 07. април, во 20.00 часот на каналот „Дискавери“ стартува серија за вистинските вљубеници во автомобилите… Тројцата ексцентрични механичари, Џими Девил, Ант Партриџ и Хелен Стејси одлучуваат да ја вратат во живот големата британска инжењерска компанија „Гоблин“. Заедно реставрираат некои од најпознатите автомобили и мотори на светот, служејќи се …

Повеќе »