актуелности

(ФОТО Галерија) Браво за 1ТВ: Конечно вистинска новогодишна програма!

Ако шетавте по македонските канали веруваме дека и вие се задржавте на програмата на 1ТВ… Секако, имаше и зошто бидејќи после подолго време во македонскиот етер се подготви нешто… Програмата ја водеше Сергеј Варошлија и водителите од „Екслузив“, но потоа пејачките ѕвезди „ги потиснаа“ во втор план и донесоа едно …

Повеќе »

(ВИДЕО) “Фчерашни”: Eксклузивитет со Марјан Стојановски

Македонија е потресена од тоа што му се случи на ултра популарниот пејач! За оваа трагедија во новата епизода на „Фчерашни новости“ зборуваат многу познати личности! Покрај овој ексклузивитет со Марјан Стојановски, во останатиот дел од овие вести очекувајте и одговори на прашањата – Како помина еден протест? – Кога …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Новата газдарица на пансионот и екипата на „Преспав“ во „Еден на Еден“

Горан, Дритон и Адриан или како што повеќето во Македонија ги знаат – Талат, Наим и инспекторот од серијата „Преспав“, оваа недела во „Еден на Еден“. Жаре, пак, имаше чест и да ја запознае новата газдарица на пансионот – Преслава. Кога е оваа екипа во прашање, веќе ви е јасно …

Повеќе »

(ВИДЕО) Елена Ристеска во „Еден на Еден“: „На шега секогаш пеам нешто нетипично за мене!“

Фановите на Елена Ристеска наскоро ќе можат да купат производи од нејзината линија на препарати. За нејзиниот нов бренд, како и идните музички соработки, пејачката ќе зборува оваа недела во „Еден на Еден“. Еве што ќе гледаме: Ова е само дел од неделната епизода на „Еден на Еден“. Не ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Еден на Еден“ со Лепа Брена: Отворено за кариерата и приватниот живот!

Во пресрет на скорешниот концерт гостинка во „Еден ан еден“ беше Лепа Брена… Лепа Брена специјално за гостувањето во „Еден на Еден“ вчера пристигна во Скопје. Балканската ѕвезда се расположи во друштвото на водителот Жарко Димитриоски и бројната публика во студиото. Брена зборуваше за своите почетоци, за патувањата низ светот, …

Повеќе »

(ВИДЕО) За убаво опшество и слично гледајте „Фчерашни Новости“:Како граѓаните се справуваат со чистиот воздух?

Фчерашни Новости во најновата епизода ќе истражува на што се греат градинките во нашето општество и слично. Како се справуваат граѓаните со чистиот воздух кој го има деновиве и слично. Какво е тоа тело за помирување? Фчерашни разговараше и со еден шеф на администрацијата што е и слично. Недела 19:30 …

Повеќе »

(ФОТО) Објавени номинациите за „Златен глобус“: „Ѕвездата е родена“ главен гаворит!

Номинациите за наградите Златен глобус обично точно навестуваат каков расплет треба да очекуваме на доделувањето на Оскарите и се зборува дека Бредли Купер и филмот „Ѕвездата е родена“ се меѓу фаворитите за триумф… Номинациите за „Златен глобус 2019“ беа објавени во Лос Ангелес, а доделувањето на наградите е закажано за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џаро за првпат во „Еден на Еден“: Легендата ќе говори за местените натпревари но и многу други нешта од неговата богата кариера!

Подгответе се за вечер исполнета со легендарни приказни – единствениот Велибор Џаровски – Џаро во недела гостува во „Еден на Еден“. За времето кога за малку ќе го фателе како мести натпревари, за илјадниците концерти кои ги организирал, дружбите со Чола…Ова е само мал дел од она што нѐ чека …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“ дознава: Кој е новиот метод на Владата за откривање корупција?

И’ оваа недела последни ќе ги дознаете новостите. Во „Фчерашни новости“ епизода 12 ќе гледате: – Кој е новиот метод на Владата за откривање корупција? – Каква епидемија владее во Македонија? – Фчерашни на уште еден протест против загадувањето Гледајте „Фчерашни новости“ од 18:30 на Канал 5 или на Фејсбук. …

Повеќе »