занимливости

(ФОТО) Фатени во акција: Буфон и сопругата повторно разменувале нежности во јавност

Славниот голман Ѓанлуиџи Буфон отпатувал во потоплите краишта и се препуштил на страстите, со сопругата ниту не наслутувајќи дека папараците ги следат. Топло време – врели страсти. Тоа и’ оди едно со друго. Двајца фотографирани во љубовен занес секогаш предизвикува внимание, а кога станува збор за познатиот фудбалер кој разменува …

Повеќе »

(ВИДЕО) Прослава на Македонците во фан-зоната во Загреб!

Долго во ноќта во клубот „Роко“ во Загреб каде што е фан-зоната на македонските навивачи се славеше вчерашната победа против Црна Гора. Претходно, македонските ракометари ја победија и Словенија, а во прелиминарната фаза им останува уште средбата со Германија, во среда, на 17. јануари. Забава, музика, убаво друштво, позитивен резултат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сјај, луксуз и раскош на сите страни:Ѕирнете во скапоцените домови на Роналдо, Меси, Руни…Но, царството на Бекам ќе ве шокира!

Многу фудбалски ѕвезди одлучиле своите огромни заработувачки да ги вложат во недвижности. Ќе ви застане здивот кога ќе видите некои од највредните вили на фудбалерите. Кристиано Роналдо има куќа во елитниот дел на Мадрид. Куќата има 8.600 квадратни метри. Има седум спални соби, мал фудбалски терен, соба за трофеи, базен…Куќата …

Повеќе »

(ФОТО) Познатиот тенисер по втор пат во брак: Горан Иванишевиќ тајно се оженил со атрактивната водителка

Некогашниот тенисер Горан Иванишевиќ се оженил по втор пат. Како што пренесуваат хрватските медиуми славниот тенисер минатиот петок, во еден ресторан во Загреб, се оженил по втор пат. ❤ A post shared by Nives_Canovic (@nivessimpson) on Jun 4, 2017 at 2:32pm PDT Тој на верност и се заколнал на радио …

Повеќе »

(ФОТО) Ана Ивановиќ блеска: Конечно го „прошетала“ трудничкото стомаче!

Бившата тенисерка Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг Бастијан Швајнштајгер, декемвриските денови ги минуваат во Шпанија, во друштво на блиски пријатели. Ана и Бастијан моментално престојувале во градот Палма де Мајорка каде неодамна допатувале за да се одморат и уживаат во еден од најубавите европски градови. Тие секојдневно обиколувале одредени места …

Повеќе »

(ФОТО) Серена Вилијамс се пофалила  со скапоцениот прстен  со „тежок камен“

Додека сеуште се зборува за спектакуларната венчавка на Серена Вилијамс, тенисерката решила да се пофали со својот прстен. Откако неодамна станале родители, 36. годишната тенисерка Серена Вилијамс и основачот на Редит, Алексис Оханијан одлучиле да се венчаат. #KimKardashian Gush About #Serenawilliams And Husband #AlexisOhanian A post shared by Uchechi Igbo …

Повеќе »

(ФОТО) Жена на фудбалер снимена во авион, избраникот не бил нејзиниот маж!?

Сопругата на Кајл Лаферти, напаѓач на Северна Ирска е „главна сомнителна“ за дамата од тоалетот, од страна на повеќето луѓе, кои го погледнале виралното секс видео. Таа, секако, се’ негира. Имено, на Интернет е објавена снимка на двојка која   во авион е „фатена во акција“. Двојката водела љубов во авион, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Каков дубл: Роби Вилијамс и Новак Ѓоковиќ

Новак Ѓоковиќ, поради повреда на лактот не игра професионално уште од Вимблдон, но во Лос Ангелес бил на теренот и тоа со Роби Вилијамс. Сето тоа било во склоп на журката која ја организирала спонзорот на Новак, „Ла Коста“, во Лос Ангелес. @Regranned from @robbiewilliams – Simply amazing to play …

Повеќе »

(ФОТО) Роналдо објави дека стана татко – еве кои имиња и ги даде на ќерката

Кристиано Роналдо синоќа стана татко по четврти пат. Преку социјалните мрежи објави дека доби ќерка со неговата девојка Георгина Родригез. A Alana Martina acaba de nascer! Tanto a Geo como a Alana estão muito bem! Estamos todos muito felizes! ❤️ A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on Nov 12, …

Повеќе »