светски звезди

(ФОТО) „Секси баба“: Неда Украден на плажа покажала „супер линија“

Се пофалила дека за среќа „малку и треба“. Нагласила дека внуците и се прва и најдрага честитка. Благодарна сум на Господ за среќниот и исполнет живот, заклучила пејачката. Иако во четвртокот го прослави својот 68-ти роденден, Неда Украден се пофали со нејзината завидна личност. Пејачката од одморот во Малинска се …

Повеќе »

(ФОТО) Бали бег се повлекува поради болест!

Глумецот е во брак со колешката Фахрие Евџан, а се запознале и вљубиле пред пет години на снимањето на серијалот „Çalıkuşu“ (Птица пејачка) „Се чувствувм депресивно. Ми треба одмор и секако во скоро време публиката нема да ме види да работам“, порачал Бурак Оџивит (33), на домашната публика најпознат како …

Повеќе »

(ФОТО) Фантазијата на Меган Маркл на нејзиниот блог:„Сакав да бидам моќна принцеза!“

Не очекувала дека и’ околу неа, како и околу Кејт Мидлтон, ќе се крене прашина по објавувањето на свршувчката со принцот Хари и нивната раскошна венчавка во мај… „Девојчињата фантазираат да станат принцези. Јас сакав да бидам Ше-Ра, “принцеза на моќта”. А се чини дека возрасните жени ги задржуваат овие …

Повеќе »

(ФОТО) Мократа Хали Бери, за својот 52. роденден, воодушевила во прозирна маичка: За неа, дефинитивно, годините се само број!

Актерката Хали Бери наполни 52. години, но со изгледот таа лесно може да се натпреварува со двојно помлада конкуренција. Холивудската ѕвезда ја претставила најновата колекција. Така неодамна ги инспирираше обожавателите кога објави фотографии на социјалната мрежа на кои позира потполно мокра, облечена само во црни гаќички и бела транспарентна кошула …

Повеќе »

(ФОТО) Планот на Меланија за развод од Доналд Трамп:Нова книга за намерите на првата дама на САД

Новата книга на поранешната вработена во Белата куќа открила дека Меланија со нејзиниот моден стил го казнува својот сопруг и испраќа пораки до него… Првата дама на Америка и нејзините контроверзни модни избори се всушност порака до нејзиниот сопруг и со нив сака да го вознемири. Така барем тврди Омарос …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата на „Чиста љубов“, Момчило Оташевиќ, добил ќерка

Парот се венчал кон крајот на април на сцената на театарот во Котор во Црна Гора. Сопружниците свадбата ја прославиле едрејќи со едрилица и славејќи со храна, пијалаци и танцување со најблиското семејство. Дубровничката актерка Јелена Перчин (37) и нејзиниот црногорски колега Момчило Оташевиќ (28), ѕвезда од повеќе серии а …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Робин Врајт се венчала со младиот дечко!

Во саботата, ѕвездата на серијата “Куќа од карти”, Робин Врајт се венчала со нејзиниот француски дечко, Клемент Жироде, во класична церемонија, по што следела игранка, во село во јужниот дел на Франција, објавија американските медиуми. These two 😄❤️😁 #happiness #reallife #lovelovelove #foreverlove #robinwright A post shared by Robin Wright Fan …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО Галерија) Љубовта на Шон Пен со 32. години помладата девојка продолжува!

Ја сакал Шарлиз Терон а веќе две години е во љубов со 32. години помладата Лејла Џорџ… Во петок Шон Пен ќе наполни 58. години но тоа популарниот глумец не го спречува да ужива со 32. години помладата девојка, Лејла Џорџ (26) која исто така е глумица, инаку ќерка на …

Повеќе »

(ФОТО) Најнова холивудска двојка: Легендарната пејачка две години по смртта на сопругот среќата ја пронајде во култниот Гладијатор!?

Холивудските медиуми известуваат за нова љубовна врска на две легенди – Селин Дион и Расел Кроу… Славната пејачка Селин Дион (50) пред две години се соочи со тежок период во нејзиниот живот, бидејќи нејзиниот сопруг Рене Анжели почина, но сега очигледно повторно ја пронајде својата среќа. Наводно нејзината нова љубов …

Повеќе »