домашни звезди

(ВИДЕО) Потсетување – Тоше Проески: И кога ќе ме прашаат зошто го правам – зборови кои ќе ве трогнат!

„Ја претставувам Македонија онака како што знам, и се надевам дека тоа го правам добро!“ Само неколку реченици се, а не може да не ве трогнат. Не затоа што ние на Тоше му значевме колку и тој нас… Туку и затоа што во еден момент неизбежно ќе ве потсетат на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Визионери: Предлогот на Миле Паника од „К-15“ за новото име на Македонија станува реалност!

Кога македонскиот црн хумор ќе стане реалност… И’ додека нашите новинари и аналитичари се чудат на креативноста на нашиот преговарачки тим и се изненадени од новиот предлог, генијалците од „К-15“ пред толку години беа најблиску до конечното „решение“… Погледнете го видео обраќањето пред десетина години на Миле Паника:

Повеќе »

(ФОТО) Адам Лабунски глуми голем професионалец: Не враќа капар ниту за загубен млад живот!

Адам Лабунски, пејачот кој си направи кариера со настапите на „Пинкови ѕвезди“ требало да пее на матурска забава, но за жал матурантот починал. Лабунски за настапот земал капар и сега, иако нема да пее бидејќи момчето починало, не сака да го врати капарот земен од ожалостеното семејство. На социјлните мрежи …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Петре Прличко: Волшебник кој „беше срамежлив“ кога го фалеа!

„Ај да ми бидеш живо и здраво дете..да пораснеш големо..на лице бело и црвено како тетовско јаболко…..и кога еден ден ќе гледаш во големото сино небо и ќе слушаш славеј спомни си за нас,спомни си ја четата во која си се родило..таа чета анѓелче се бори за твојата слобода….“ Легенда …

Повеќе »

(ФОТО) Блиските пријатели се простуваат од Горан Атанасов: „Газда Зеко…не е фер.Од кога фајронтот волку рано?“

И да знаеш, ти беше еден од ретките кој имаше и во главата, и во душата, и во срцето, а и меѓу нозете. Ние само се трудевме да те имитираме.Биди добар таму горе и чувај место на твојата маса.Наскоро се гледаме… Познаниците, пријателите и најверните другари се простуваат од својот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Почина Горан Атанасов Зеко: Легенда на Скопје кој одбележа долг период на ноќниот живот!

Зеко со Сашо Пижевски – Пиже и Игор Џамбазов е основач и член на култната група „Хавана Бенд“, која беше своевидна атракција на македонската естрада во раните 90.тти… Денеска во Скопје по кусо боледување почина Горан Атанасов Зеко познат скопски угостител и своевремено пејач, и еден од главните создавачи на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Влатко Лозаноски со „Километри“ надмина милион прегледи: Што се „крчка“ кај него на музички и приватен план?

Влатко Лозаноски својот приватен живот го крие од јавноста, но умее, како овојпат, со фотки постирани на Инстаграм да ја скокотне љубопитноста… Влатко Лозаноски последниве години е убедливо нашиот најпопуларен машки вокал. Тоа го говорат фактите во поглед на радиопреслушувања на неговите песни, која од која поголеми хитови, наградите за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кога Македонката пее цело студио е на нозе: 90.годишната Доби од Дојран воодушевува во „Никогаш не е доцна“

„Без Добрила во Дојран нема ниту една забава. Едноставно, се чека на неа бидејќи се знае дека кога Доби ќе дојде се’ е весело и поубаво“ ни рече во јануари еден жител на Дојран со кого случајно се сретнавме, но темата Добрила сама се наметна… Во српското музичко шоу „Никогаш …

Повеќе »

(ФОТО) Браво за Горан Мичиќ: Одличен „рецепт“ да се помогне на децата без родители!

Познато е колку, последните години, е повторно популарно да се слика телото…а како се наближува летото „секој сака“ што побргу да дојде до својата омилена слика за да во текот на топлите денови, кога го разоткривме телото, и’ да се пофали. Колку тетовирњето е тренд и дека не се избират …

Повеќе »