домашни звезди

Каролина Гочева со фантастичен настап синоќа во МОБ ја освои македонската публика

Каролина Гочева, синоќа, имаше фантастичен настап  на нејзиниот прв концерт во Македонската опера и балет. Публиката имаше можност да ги чуе во живо сите нови песни од долгоочекуваниот албум на Каролина насловен „Извор“, и да се потсети на најубавите нумери од проектот „Македонско девојче“. Каролина и нејзиниот бенд со вкупно …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Четиричасовна илузија за подобар живот: „Златна Бубамара“ повторно го обои сивилото

„ Патни трошоци не ви признаваме, а за другото че разговараме, дискутираме, дебатираме. И да знаете колку и да трае – Че си седите!!!” – вака звучеше најавата на „Златна бубамара на популарноста”, популарното сатирично – музичко шоу што вчеравечер се одржа по 21-ви пат. Академијата на Златна бубамара додели …

Повеќе »

(ФОТО) Откако кажа “ДА”, сеуште таинствена: Лила во прегратка на мистериозен маж!

Убавата ТВ водителка Лила Филиповска на нејзиниот Инстаграм профил на Денот на вљубените откри дека го кажала судбоносното “ДА”. Многу транспарентно та побр и мислење од своите фанови па се појавија и фотографии од романтичниот гест и свршеничкиот прстен. Иако јавноста е љубопитна и сака да знае кој е избраникот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Лила Филиповска по трет пат решила да каже „ДА“

Иако неколкупати досега изјавила дека тешко би се одлучила повторно да заплови во брачните води, ТВ водителката Лила Филиповска по третпат во својот живот кажа „ДА“ и тоа на најромантичниот ден во годината – Денот на вљубените. “Дали да кажам да?”, гласи описот на фотографијата на нејзиниот Инстаграм профил, а …

Повеќе »

Македонското девојче урива рекорди: После четири распродадени, ќе има и’ три концерти во март!

Каролина Гочева, одамна знаеме, дек е извонреден вокал, но по најновите информации може уште повеќе да се гордее со својата работа… Четирите, најавени, концерти во февруари, на кои што Каролина ќе го промовира новиот албум „Извор“, за 23, 24, 25 и 26-ти февруари се РАСПРОДАДЕНИ. Поради големиот интерес, закажани се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сара Мејс со две нови песни

Излези од кутија…. Се’ е прекрасно!Мејс го слика општеството со ноти! Сара Мејс повторно докажа дека креативноста ја има во безброј облици, а инспирацијата ја црпи од времето во кое живее. Овој пат,Сараобјавидве нови песни „Излези од кутија“ и „Сè е прекрасно“. Таа сака да даде оригинална и автентична слика …

Повеќе »

(ФОТО) Едина Муса како вајана во секси венчаница

Македонската кошаркарка, Едина Муса, напорно се подготвува со репрезентацијата за претстојните квалификациски средби против Хрватска и Италија. National Basketball Team #MACEDONIA A post shared by edina musa (@edina_musa) on Feb 6, 2018 at 5:05am PST Но, таа одвои време да облече и’ венчаница. Нејзините фотографии на овој моден настан предизвикаа …

Повеќе »

(ФОТО) Тијана Дапчевиќ за фотосесија во долна облека го стопирала сообраќајот среде Белград!

За снимање за белградски „Глоси“, Тијана се согласила да позира на белградските улици. И’, не би било ништо необично ако Тијана не позирала во долна облека и нагрната само со палто… Со една од фотографиите „се пофалила“ на нејзиниот профил на Инстаграм кој е обично отворен за секој нејзин обожавател …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонската пејачка воодушеви на „Ѕвездите на Гранд“: И’ со пеењето и со изгледот!

Елена пееше песни од Марија Шерифовиќ и Тамара Тодевска, за да Марија на тоа искоментира дека токму поради тоа таа е храбра девојка и кандидатка, бидејќи нејзините песни се навистина тешки за пеење. „Најдобра пејачка од Македонија, за оваа сезона, ако гледаме како целосен пакет“, „Не да знае да пее, …

Повеќе »