НАЈНОВО

Porsche Design и Huawei го претставија новиот PORSCHE DESIGN HUAWEI Mate 20 RS:Крајна форма на вештачка интелигенција

Porsche Design и Huawei Consumer Business Group (BG) го претставија новиот PORSCHE DESIGN HUAWEI Mate 20 RS, најновиот луксузен мобилен уред произлезен од соработката на Porsche Design и Huawei. Како четврти мобилен телефон кој ќе се приклучи на ексклузивната постава, PORSCHE DESIGN HUAWEI Mate 20 RS ја продолжува традицијата поставена …

Повеќе »

(ФОТО) Освежено студио и „Харе бенд“:Во недела започнува 10. сезона на „Еден на еден“

Во освежено студио, со нова музичка поддршка од фантастичниот „Харе бенд“, со многу ентузијазам и идеи за следните триесетина епизоди, тимот на Жарко Димитриоски го започна снимањето на првите епизоди… Емисијата „Еден на еден“ ја почнува својата 10 сезона. Од студиото со црни завеси во А2 и еден навидум обичен …

Повеќе »

(ФОТО) На Балканот пристигнува леден арктички бран: Следната недела се очекува голема промена промена на времето – Еве што не чека!

Многу студената воздушна маса ќе го продолжи движењето многу брзо кон југ и веројатно до петок наутро ќе допре до северозападот на Турција… По долготрајното и невообичаено топло време во голем дел од Европа, следата недела доаѓаат големи промени во времето. Имено, метеоролошкиот портал “Severe Weather Europe” објавил дека кон …

Повеќе »

„Фери” донираше пакети со храна за децата кои живеат во сиромаштија

Деца од Македонија кои живеат во сиромаштија добија пакети со храна наменети за нив и нивните семејства како дел од хуманитарниот проект „Сподели оброк” на познатиот бренд детергент за садови „фери” (Fairy) на компанијата „Проктер и Гембл”. Пакетите со храна, кои содржат основни прехранбени продукти потребни за едно семејство за …

Повеќе »

(ФОТО) Лошата сестра на Меган: „Ова дете ќе го зближи семејството“

На Маркл и е многу важно сите своето его да го остават на страна. Меган му направи некои работи на мојот татко, но во длабочината на срцето ја сакам и сакам таа и бебето да бидат добро, рекла Саманта… Откако во мај постојано ја напаѓаше и навредуваше полусестрата, војвотката Меган …

Повеќе »

(ФОТО) Борбата продолжува: Ангелина и Бред, поради старателството, одат на психијатриски проценки!

Некогаш најсјајниот холивудски пар веќе две години се бори околу старателството над своите шест деца… Ангелина Џоли и Бред Пит сите други ставки околу разводот ги решиле релативно брзо – околу поделбата на недвижнините и останатиот имот се договориле без проблем. Но, старателството е чувствително прашање. Бред после разводот отишол …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Емотивната Гага со солзи во очите признала дека е свршена но и…„Злоставувана сум но денес јас носам панталони“!

После многу нагаѓања, конечно е службено – Лејди Гага ќе се мажи! Пејачката и глумица Лејди Гага службено ги живее најдобрите години на својот живот. Откако со глумата воодушевила во новиот фуилм „Ѕвездата е родена“, во кој глуми со познатиот глумец Бредли купер, ја потврдила свршувачката со Кристијан Карин со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џулија со улогата на пожртвувана мајка може да добие номинација за Оскар

Холивудската миленичка се враќа на големите екрани со уште еден трогателен филм… Драмата „Ben Is Back“ во режија на Питер Хјуџис донесува приказна за шармантниот, но немирен Бен Бурнс (Лукас Хјуџис) кој на божиќното утро се враќа дома, на општо изненадување на своето семејство.Внимателната мајка на Бен,Хејли Бурнс (Џулија Робертс) …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимка од иживување на болничарите над стар и болен човек ја згрозила јавноста!

Снимката од иживувањето на болничарите над постар болен маж, во болница, кого го шутираат и гаѓаат со папучи ја згрозила јавноста во Русија… Вработен во болницата, на девојка која ја запознал преку социјалните мрежи,и испратил снимка од иживувањето мислејќи дека ќе ја воодушеви. Директор на една руска болница за ментално …

Повеќе »