диети

Тајни на исхраната на балерините: Еве зошто се вити и сити!

Тие ситни промени во исхраната можат да ви донесат големи промени на линијата… Тие само многу добро си ја чуваат својата линија со мали трикови кои им ги откриле на медиумите, а со оглед на тоа дека се лесни за придржување можете да ги користите и вие… Тие ситни промени …

Повеќе »

(ФОТО) 3. шољи од овој напиток и нема да ви треба ниту една диета!

Се подразбира дека секој обид за забрзување на метаболизмот и губењето тежина треба да биде проследен со избалансирана исхрана и умерена физичка активност… Денес ќе ви претставиме еден начин на слабеење кој предзвикал неверојатна глобална популарност. Веројатно поради тоа што делува. Се’ што ви треба е – зелен чај, цимет …

Повеќе »

(ФОТО) Една шоља од овој напиток секој ден ќе ви согорува и’ по 2,5 сантиметри маснотии!

Оваа мешавина не само што е здрава и ефикасна туку влијае и на вашата диета и исхраната која веќе ја користите. Ако имате проблеми со мрсните наслаги и сакате во својата диета да додадете некоја природна состојка – ова е вистинско решение за вас.Многу е лесно за подготовка и освежува. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сите се восхитуваат на нејзината вита става: Џенифер Гарнер го открила утринскиот трик кој прави чуда за организмот!

Американската глумица Џенифер Гарнер (45) важи за една од најубавите актерки, а многумина и завидуваат на нејзината вита става, и тоа после три родени деца. Congratulations @norahweinstein & @kellysawyer on a ⭐️HUGE ⭐️ night for @baby2baby! Mothers and kids are lucky to have you in their corner. ❤️❤️❤️ #4milliondollars #Baby2BabyGala …

Повеќе »

Вода плус една состојка и ќе ги „истопите“ килограмите собрани за време на празниците…

Аерведа се колне во овој напиток… Првата работа наутро, за следбениците на Аерведата е поставување на огромен лонец со вода на шпорет, варење на водата околу 20. минути и уфрлување парчиња ѓумбир во неа. Добиената ѓумбирова вода се чува во големи термоси и пие во текот на целиот ден (најмалку …

Повеќе »

(ФОТО) Тајна на витата става: Со овој продукт Меланиа Трамп го почнува секој ден

Со што се храни првата дама на Америка? Како поранешна манекенка и една од најинтригантните први дами кои било кога зачекориле во Белата куќа, животот на Меланиа, вклучувајќи ја и нејзината диета, предизвикуваат интерес кај многумина. На основа на претходните интервјуа, односно ретки пригоди кога зборувала за себе и својот …

Повеќе »

(ФОТО)Овие продукти помогнуваат да истопите поголемо количество маснотии од телото

Ако ваши цели се забрзување на метаболизмот и согорување маснотии, тогаш добра вест е дека постојат и’ малечки трикови со кои можете да се послужите за да го постигнете тоа… Сите до една се малечки промени во исхраната но кои можат да имаат големи резултати. Ако ваши цели се забрзување …

Повеќе »

(ФОТО) Била огромна и почнала да пости: Ослабнала 30. килограми и станала „секс бомба“

Само што се вратила од одморот на Тајланд за Аманда Фишер (32) следело многу непријатно изненадување. Имено, гледајќи ги фотографиите од себе пред еден ресторан оваа Австралијанка сфатила дека всушност изгледа – огромно. Морала веднаш да направи нешто по тоа прашање и почнала да држи некои од најмодерните диети. Изненадување!Изгледала …

Повеќе »

До Нова година еден конфекциски број помалку:Овој напиток ќе го согори секој грам маснотија!

Напитокот од само две состојки е важно да се пие на празен стомак… Ако сте се откажале од одлободувњето од вишокот килограми, ова ви е идеална можност да го испробате единствениот начин за тоа – со моќен напиток кој ги топи мастите. На вас е сами да се уверите. Имено, …

Повеќе »