ФИТ

Тајни на исхраната на балерините: Еве зошто се вити и сити!

Тие ситни промени во исхраната можат да ви донесат големи промени на линијата… Тие само многу добро си ја чуваат својата линија со мали трикови кои им ги откриле на медиумите, а со оглед на тоа дека се лесни за придржување можете да ги користите и вие… Тие ситни промени …

Повеќе »

(ФОТО) Неверојатна трансформација: Од дебел продавач на осигурување до топ модел

33. годишниот модел кој порано работел како продавач на осигурувања наталожил килограми поради работата до дома,но и затоа што не можел да тренира поради повреда на коленото. Дебелкиот продавач на осигурувања, Гвилим Пуг, ги придобил фановите ширум светот откако ослабнал 40. килограми и пуштил симпатична брада, но снимил и реклама …

Повеќе »

(ФОТО) 3. шољи од овој напиток и нема да ви треба ниту една диета!

Се подразбира дека секој обид за забрзување на метаболизмот и губењето тежина треба да биде проследен со избалансирана исхрана и умерена физичка активност… Денес ќе ви претставиме еден начин на слабеење кој предзвикал неверојатна глобална популарност. Веројатно поради тоа што делува. Се’ што ви треба е – зелен чај, цимет …

Повеќе »

(ФОТО) Ослабнете гледајќи ТВ: Овие 5. вежби правете ги секој ден додека седите! Гарантирано делуваат!

Наместо да се излежувате додека ја гледате омилената ТВ серија или филм, искористете го времето за неколку лесни и корисни вежби… И’, додека на работа времето главно го минувате седејќи, дома тоа го правите доброволно, особено ако сте пред ТВ екранот, што ниту малку не е добро за вашето здравје. …

Повеќе »

(ФОТО) Една шоља од овој напиток секој ден ќе ви согорува и’ по 2,5 сантиметри маснотии!

Оваа мешавина не само што е здрава и ефикасна туку влијае и на вашата диета и исхраната која веќе ја користите. Ако имате проблеми со мрсните наслаги и сакате во својата диета да додадете некоја природна состојка – ова е вистинско решение за вас.Многу е лесно за подготовка и освежува. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сите се восхитуваат на нејзината вита става: Џенифер Гарнер го открила утринскиот трик кој прави чуда за организмот!

Американската глумица Џенифер Гарнер (45) важи за една од најубавите актерки, а многумина и завидуваат на нејзината вита става, и тоа после три родени деца. Congratulations @norahweinstein & @kellysawyer on a ⭐️HUGE ⭐️ night for @baby2baby! Mothers and kids are lucky to have you in their corner. ❤️❤️❤️ #4milliondollars #Baby2BabyGala …

Повеќе »

Најдобар тренинг за целото тело кој морате да го пробате

Екипата вели дека вежбањето на неа е многу едноставно, а резултатите се неверојатни Екипа ентузијасти открила поради што е толку добар, иако повеќето луѓе воопшто не ги прават. Rowing machine, справа за веслање или веслачки ергометар е справа која веројатно ја гледате во салите за вежбање, но или никогаш не …

Повеќе »

Вода плус една состојка и ќе ги „истопите“ килограмите собрани за време на празниците…

Аерведа се колне во овој напиток… Првата работа наутро, за следбениците на Аерведата е поставување на огромен лонец со вода на шпорет, варење на водата околу 20. минути и уфрлување парчиња ѓумбир во неа. Добиената ѓумбирова вода се чува во големи термоси и пие во текот на целиот ден (најмалку …

Повеќе »

(ФОТО) Тајна на витата става: Со овој продукт Меланиа Трамп го почнува секој ден

Со што се храни првата дама на Америка? Како поранешна манекенка и една од најинтригантните први дами кои било кога зачекориле во Белата куќа, животот на Меланиа, вклучувајќи ја и нејзината диета, предизвикуваат интерес кај многумина. На основа на претходните интервјуа, односно ретки пригоди кога зборувала за себе и својот …

Повеќе »