Avtor Ekran

Познато првото име за Underfest 2019 – „The Mole Pack“ ревијално на 7 април

„Познато првото име за Underfest 2019! Среќни сме што можеме да објавиме дека „The Mole Pack“ ќе свират на фестивалот во недела на 7 април 2019 година. Влезот е бесплатен“, соопштија синоќа од Underfest. “The Mole Pack” штотуку го сними својот прв албум “Gambling Man” кој е инспириран од прогресивната блуз-рок …

Повеќе »

(ФОТО) Еве како денес изгледаат глумците од серијата „Беверли Хилс“

Иако од емитувањето на последната епизода на серијата „Беверли Хилс“ минале 17. години протагонистите на таа мегапопуларна серија не сме ги заборавиле.Глумците кои ги отелотворуваат нашите најдраги ликови се промениле, нормално… Џејсон Пристли (Брендон Волш) Глумецот кој станал тинејџерски идол после првата сезона во серијата во кој го отелотворувал Брендон …

Повеќе »

Новак Ѓоковиќ:„Луѓето умираат од глад а јас да се жалам поради повреда!“

Новаќ Ѓоковиќ уште еднаш ја покажал својата големина и ги замолил новинарите повеќе да не го прашуваат за повредата која ја имал Новак Ѓоковиќ по којзнае кој пат ја покажал својата големина и ги замолил новинарите и сите луѓе кои го следат да не го жалат премногу поради повредата која …

Повеќе »

(ФОТО) Јелена Ѓоковиќ повторно го привлекла вниманието на Ролан Гарос!

Сопругата на Новак Ѓоковиќ, Јелена, го привлекла вниманието на трибините на теренот „Суузан Леглен“, каде што Новак играл со Шпанецот Ѓаиме Мунаро. Ѓоковиќ го совладал Мунаро во второто коло на Ролан Гарос со 7:6, 6:4, 6:4, но Јелена, макар на кусо, му ја украла славата. Таа се појавила во необична …

Повеќе »

Завршна изложба на студенти од Семос Академија за графички и веб дизајн

Академијата за графички и веб дизајн под покровителство на Семос Едукација, организира завршна изложба насловена како „Умни глави – топ дизајни“ на 26-те студенти од генерацијата 2017/18 година. Изложбата ќе биде свечено отворена во петок (1 јуни 2018 година), со почеток од 20 часот во Културно Информативниот Центар (КИЦ), а …

Повеќе »

(ФОТО) Што се случува: Повеќе од две недели никој не ја видел Меланија Трамп!

Иако уште минатата сабота, после оперативниот зафат на бубрезите,Меланија Трамп е пуштена на домашна нега, американската прва дама никој не ја видел во јавност, а нејзиниот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп, тврди дека нема причини за грижа. Меланија Трамп последен пат во јавност е видена на 10. мај,кога Трамп им …

Повеќе »

(ВИДЕО) Толку се „слатки“: Синовите на Меси подготвени за СП!

Тијаго и Матео, наследниците на најголемата ѕвезда на аргентинскиот фудбал, Лео Меси, ќе бидат најжестоки навивачи на Гаучосите на претстојното Светско првенство во фудбал! Меси на својот профил на социјлните мрежи објавил видео со кое ги воодушевил љубителите на фудбалот ширум светот. Имено, неговите наследници во дресови на Аргентина ја …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток (31.05.2018):Ден на средување на односите – на сите полиња, но и релаксација и уживање

Овен Доколку мислите ви одат кон личност од минатото време е да ја погазите гордоста и да ја побарате. Доколку некого сте повредиле време е и’ да се извините. Здравјето не е многу добро, откажете се од пороците. Бик Наместо да седите дома излезете и правете нешто корисно. Преостанатото време …

Повеќе »

Денеска е Светиот маченик Теодот и седумте девојки маченички: Текуса, Александра, Клавдија, Фаина, Ефрасија, Матрона и Јулија

Теодот беше оженет и беше крчмар во Анкара, во времето на Диоклецијан. Но, иако беше оженет, живееше според словото апостолско: оние што имаат жени ќе бидат како да ги немаат (1Кор. 7, 29). А крчмарот сметаше дека би можел, без некој да се посомнева, колку што може подобро да им …

Повеќе »