Avtor Ekran

(ВИДЕО) Потсетување – Тоше Проески: И кога ќе ме прашаат зошто го правам – зборови кои ќе ве трогнат!

„Ја претставувам Македонија онака како што знам, и се надевам дека тоа го правам добро!“ Само неколку реченици се, а не може да не ве трогнат. Не затоа што ние на Тоше му значевме колку и тој нас… Туку и затоа што во еден момент неизбежно ќе ве потсетат на …

Повеќе »

(ФОТО) Хајди Клум повторно во жешка акција со помладиот дечко!

Кога манекенката легнала да се сонча, нејзиниот избраник почнал да ја бакнува по стомакот. Парот потоа влегол во јахтата, каде продолжиле со бакнувањето. Познатата 44-годишна манекенка, Хајди Клум, била фатена како разменува нежности на јахта со својот избраник Том Каулиц, и тоа во многу провокативни пози. Супермоделот и нејзиниот 16 …

Повеќе »

(ФОТО) Орце Гелевски реагира: Годинешниов „Фолк фест Валандово“ е скандалозен уште пред и да почне!

 Во пресрет на годинешното издание на  „Фолк фест Валандово 2018“, со своја реакција се јави долгогодишниот музички новинар, а последниве 15 години и уметнички директор на најреномираниот  фолк фестивал во Македонија, Орце Гелевски. Видно револтиран од некои постапки и состојби кои, како што самиот вели во реакцијата, се случуваат уште  …

Повеќе »

VELUX EHF FINAL4 Cashback Програма: Возбудливи моменти за љубителите на ракометот

Спектакуларното финале на оваа ракометна сезона,VELUX EHF FINAL4 2018, се наближува: од 25-ти до 27-ми мај 2018, најдобрите тимови ќе се натпреваруваат за титулата. Членовите на  VELUX EHF FINAL4 Cashback Програмата ќе можат да добиваат атрактивни предности. Оваа година, VELUX EHF FINAL4 Cashback Програмата повторно ќе им овозможи многубројни возбудливи …

Повеќе »

Што ново се „готви“ во Дистрикт бар и ресторан

 Дистрикт бар и ресторан стана популарно место во градот и редовнадестинација со омилените специјалитети од домашни или светски кујни. Моментите за кафе паузата во убавиот и пријатен амбиент, се повеќе се надминуваат и преминуваат во моменти на заеднички ручек, закуска или романтична вечера токму заради извонредните мали и големи задоволства …

Повеќе »

Погледнете ги победниците на четвртиот детски ликовен конкурс на Ладна

Заврши омилениот детски ликовен конкурс на Ладна, кој оваа година беше на тема  „Крај вода одмарам и цртам”. Натпреварувањето беше поделено во две категории, и тоа деца на возраст од 4 до 7 години и деца на возраст од 7 до 10 години. Како и секоја година, ликовниот конкурс е …

Повеќе »

Хуманитарна аукција за СОС детско село

Во среда, 23.05.2018, во 19.00 часот во Капитол мол во Скопје, ќе се одржи хуманитарна аукција во склоп на кампањата„Креатори на насмевки”. Како дел од оваа акција студентите од Факултет за дизајн и мултимедија, предводени од Никола Ефтимов и Александар Рашковиќ, ги редизајнираа чантите донирани од Карписа надградувајќи ги со …

Повеќе »

Витаминка се претстави на најголемиот саем во Азија,СИАЛ во Шангај

Барајќи нови можности за проширување на пазарите, Витаминка своите производи ги изложи на најважното случување во прехранбената индустрија, саемот СИАЛ, во Кина. На трите саемски дена, исполнети со бројни случувања во насока на унапредување на продажбата и презентацијата, Витаминка уште еднаш успеа да се претстави со квалитет, препознатливост и идентитет …

Повеќе »

Технологијата го нагласува новиотVolkswagen Touareg–Лесно управување кое ги штити луѓето и животните кога се вози во мрак

Камерата за топлинска обработка на Touareg може да открие загрозени лица и диви животни ноќе порано од било кое човечко суштество Функцијатата за Night Vision може да открие објекти до 130 метри во мрак, да го предупреди возачот и да го активира системот за сопирање Иновативна карактеристика: новиот Touareg е првото …

Повеќе »