(ВИДЕО+ФОТО) Се има се може: Кристиано Роналдо се подновил со нов „ѕвер“ на четири тркала вреден неколку милиони евра

Португалецот искеширал три милиони долари за новиот модел на „Бугати”

Најдобриот фудбалер на светот, Кристијано Роналдо, во неговиот живот не остава на никаква случајност и подготвен е да биде најдобар во се. Токму тој тоа и го докажа со купувањето на својот најнов автомобил.
Португалецот искеширал три милиони долари за новиот модел на „Бугати”. Роналдо на презентацијата на неговото „чудовиште” ја поканил ѕвездата на НФЛ лигата од тимот на Њујорк Џајантс, Одел Бекам Јуниор, кој воедно е и голем љубител на брзи автомобили, за да заедно го сефтосаaт новото „чудовиштето од автомобил”. По снимката, на лицето на Бекам Јуниор, може да се забележи неговата фасцинираност од Бугатито.
Овој модел е со 1.500 коњски сили и брзина до 100 км/час достигнува за неверојатни 2,5 секунди, а според каратеристиките најголемата брзина која може да ја достигне е 420 км/час.

Just @Cristiano showing @OBJ his Bugatti 👀

A post shared by Bleacher Report (@bleacherreport) on

Football meets futbol 🐐 @brkicks

A post shared by Bleacher Report (@bleacherreport) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ФОТО) Кејт Мидлтон и принцот Вилијам позирале со децата за најслатките божиќни честитки

Тројцата најмлади членови на петчленото семејство го привлекуваат вниманието на преслатката фотографија. Имено, Кенсингтонската палата …