(ФОТО) Филмот „Волкот од Вол Стрит“ на Скорсезе бил финансиран со „валкани пари“!?

Продуцентската куќа негира дека постоеле неправилности во работата, но и покрај тоа, нејзините челници одлучиле да платат 60. милиони долари во наредните 12. месеци.

Наведените средства се дел од невојатната сума пари уплатени на сметка на соработниците на малезијскиот премиер, кој, според пишувањата на британскиот весник „Гардијан“ се платени од инвестициски фонд на Малезија.
Соосновачот на продуцентската куќа, која го финансирала филмот заедно со Ди Каприо, кој го толкуваше ликот на Џордан Белфорт е посинок на малезискиот премиер Наџиба Разака, вплеткан во криминални работи.
За оваа продуцентска куќа никој ништо не знаеше се додека тие не унвестираа 100 милиони долари во филмскиот хит на Скорсезе.
Продуцентите на филмот „Волкот од Вол Стрит“ со холивудската ѕвезда Леонардо ди Каприо ќе мора на властите на САД да им платат 60 милиони долари поради обвиненија дека филмот е финансиран со украдени пари.
Продуцентската куќа негира дека постоеле неправилности во работата, но и покрај тоа, нејзините челници одлучиле да платат 60. милиони долари во наредните 12. месеци.

©EKRAN.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии), како и нивно линкување НЕ е дозволено без согласност од Редакцијата ЕКРАН

loading...

Видете следно

(ФОТО) Поради веродостојност за сцена од филм со Брус Вилис загинал пожарникар!

Цената на веродостојноста на филмска сцена на своја кожа ја почувствувал 37. годишниот пожарникар Мајкл …