(ФОТО) Ѕвездата од „Вовед во Анатомија“ дома ја породил сопругата:„Пет години копнеж за ова наше чудо!“

Неколку спонтани абортуси, тешко разочарување, депресија и пет години чекање не биле препрека глумицата Хилари Бартон да добие ќерка. Сега, кога бебето наполнило еден месец, таа ја претставила…
Хилари е некогашна водителка на ЕмТиВи и глумица позната по неколку тинејџерски серии, кои ја „кренале“ во рангот на холивудските ѕвезди.
Во бракот со 16. години постариот колега, Џефри Дин Морган, го има синот Август, но после првата бременост имала здрвствени проблеми и не можела повторно да роди.
Конечно, не може да ја скрие својата среќа, па на својот профил на Инстаграм објавила семеен колаж од фотографии.
„Запознајте ја Џорџ Вирџинија Морган. Родена е на 16. февруари, а ја породи нејзиниот татко. Многу ја сакаме“, напишала глумицата на крајот на емотивниот пост.
Како што пренесува „УСА Тодаѕ“, глумицата открила дека им требале пет години да ја добијат ќерката по која многу копнееле.

As some of you know, @jeffreydeanmorgan is off in Europe getting ready to do some big conventions. And he's self aware enough to know his track record for "spilling the beans" isn't so great (bless his heart!). So before he starts tripping up in an attempt to maintain our privacy, he asked that I go ahead and post something about our little girl's birth. But before I do that, there's something I really want to say to all the women out there who are trying….. It took a long time for Jeffrey and I to have this baby. The first time I got pregnant, it took a year and a half. I surprised him on Christmas with baby Seahawk booties. We cried. We celebrated. We picked out names. And we lost that baby. More losses followed, and as so many couples know, it was heartbreaking. It still is heartbreaking. And every morning of the five years it took us, I'd open my computer at the kitchen table and see the news and I'd grow bitter over the endless parade of celebrities showing off their bumps and babies. I'd weep out of jealousy for how easy it was for them. Didn't they know something could go wrong? Didn't they know that there were other women out there struggling? It pained me to see the corporate sponsored baby showers and magazine covers capitalizing on this human miracle that wasn't happening for us. So when this pregnancy started, we were cautious. I didn't want to celebrate for fear of jinxing it. I didn't want a baby shower. I checked her heartbeat every day, up until the day she was born. And now that she is here, I just stare at her in wonder all day. I see her in her daddy's arms and I don't take any of it for granted. She screams bloody murder and I smile because she is so wildly alive. So now that folks know she's here, I don't want her birth to cause any other woman to weep at her kitchen table. If anything, my wish is that she would restore hope for others. Fertility is a fickle thing. And for the other couples out there who have had dark days, we want to introduce our miracle baby to you and send you our love and support in finding yours. Please meet George Virginia Morgan. She was born February 16th. Her daddy delivered her. We love her very much.

A post shared by Hilarie Burton (@hilarieburton) on

„Кога првпат останав бремена, ни требаше година и пол. Го изненадив за Божик. Плачевме, славевме, смислувавме имиња. И на крај го загубивме тоа дете. Потоа, истото се повтори неколку пати. Бевме скршени, сеуште сме.И секое утро овие пет години, колку што се обидувавме, бев огорчена. Плачев од љубомора“ открила Хилари, која во голем стрв ја изнела бременоста.
Толку се плашела за своето неродено дете што не одржала ниту традиционална забава за добредојде на бебето.
„И’ сега кога е тука, по цел ден гледам само во неа. Ја гледам во рацете на татко и и’ ништо не земам здраво за готово. Таа вреска, а јас се смеам бидејќи е така жива. И сега, кога сите знаат дека е тука, не сакам нејзиното раѓање ниту една жена да ја натера на плачење или завист. Ако ништо друго, се надевам дека нашето чудо од дете ќе им даде надеж и на другите двојки“ заклучила Хилари Бартон.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Снимка која најдобро покажува како се ризикува животот поради убава фотографија!

„Внимание, внимание! Лајкувајте и споделувајте го ова видео за да што повеќе луѓе разберат колку …