(ФОТО) Тие освојуваат и најтешки „тврдини“:Три знаци пред кои нема рамнодушни!

Овие три знаци се најшармантни во хороскопот и нема лице кое не можат да го „разоружат“…

Терезија
Многу луѓе се восхитуваат на шармот на Терезиите.
Нејзината личност може да се опише како зрак сонце кој внесува топлина и светлина каде и да се појави. Порди тоа и’ не чуди што има многу пријатели.

Водолија

Самоуверените Водолии многумина ги доживуваат како многу харизматични лица. Припадниците на овој знак сакаат да ги насмеат другите и секогаш прават шеги.
Во разговор со луѓето, Водолијата покажува искрен интерес за она што другите го говорат и навистина ја интересира што има некој да каже.

Близнаци

Близнците се вистински „колачиња“ на хороскопот.
Нивната културна комуникација и другите ќе ги наведе внимателно да слушаат, а благодарение на својот шарм, Близнаците нема да имаат проблеми кога ќе замолат некого за услуга.
Насмевката на припадник на овој знак секого „ќе разоружа“. На забавите и општествените случувања, Близнаците секогаш ќе зборуваат со луѓето. Нема да му биде проблем ниту да им пријде на луѓе и моментално ги шармира со својата широка насмевка, а тие ќе бидат импресионирани со неговата топлина и друштвеност.

©EKRAN.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии), како и нивно линкување НЕ е дозволено без согласност од Редакцијата ЕКРАН

loading...

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник (20.03.2018)

Овен Започнува најубавиот период од годината за вас. Денес Сонцето влегува во вашиот знак, каде …