(ФОТО) Тие освојуваат и најтешки „тврдини“:Три знаци пред кои нема рамнодушни!

Овие три знаци се најшармантни во хороскопот и нема лице кое не можат да го „разоружат“…

Терезија
Многу луѓе се восхитуваат на шармот на Терезиите.
Нејзината личност може да се опише како зрак сонце кој внесува топлина и светлина каде и да се појави. Порди тоа и’ не чуди што има многу пријатели.

Водолија

Самоуверените Водолии многумина ги доживуваат како многу харизматични лица. Припадниците на овој знак сакаат да ги насмеат другите и секогаш прават шеги.
Во разговор со луѓето, Водолијата покажува искрен интерес за она што другите го говорат и навистина ја интересира што има некој да каже.

Близнаци

Близнците се вистински „колачиња“ на хороскопот.
Нивната културна комуникација и другите ќе ги наведе внимателно да слушаат, а благодарение на својот шарм, Близнаците нема да имаат проблеми кога ќе замолат некого за услуга.
Насмевката на припадник на овој знак секого „ќе разоружа“. На забавите и општествените случувања, Близнаците секогаш ќе зборуваат со луѓето. Нема да му биде проблем ниту да им пријде на луѓе и моментално ги шармира со својата широка насмевка, а тие ќе бидат импресионирани со неговата топлина и друштвеност.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Дневен хороскоп за сабота, 23.03.2019:Ден на враќање во некои потиснати работи и чувства, присетување на дамнешни настани, ќе сакате да се ослободите од работи кои со сила сте ги потиснале…

Денес Месечината влегува во знакот на Скорпија. Ова ќе биде ден на враќање во некои …