(ФОТО) Наскоро Гаража „Гоблин“:Нова серија за сите љубители на автомобили на каналот „Дискавери“

Од сабота, 07. април, во 20.00 часот на каналот „Дискавери“ стартува серија за вистинските вљубеници во автомобилите…

Тројцата ексцентрични механичари, Џими Девил, Ант Партриџ и Хелен Стејси одлучуваат да ја вратат во живот големата британска инжењерска компанија „Гоблин“. Заедно реставрираат некои од најпознатите автомобили и мотори на светот, служејќи се со вештините стекнати од својот занает, со чија помош создаваат откачени и прекрасни дизајни.
За време на траењето на серијата ќе ги следиме додека се соочуваат со мошне сложени работи, каде воедно ќе бидат и во постојан притисок за ширење на бизнисот и создавање на свој сопствен бренд.
Гаражата „Гоблин“ ги претвора класичните возила во потполно изменети варијанти со неверојатни перформанси.
Џими Девил одлучува да конструира рели автомобил за улица, но судирот на тест возењето во потполност го менува планот за реставрација. Со „откачени“ бои за каросеријата, надградбата на моторот и врвните дизајни, ова е супер модерна емисија каква што досега не сте гледале.

©EKRAN.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии), како и нивно линкување НЕ е дозволено без согласност од Редакцијата ЕКРАН

loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Фчерашни новости: Еве што ќе дознаете последни неделава

Следува уште една епизода на најгледаната хумористична емисија „Фчерашни новости“. Гледајте ја епизодата 26 оваа …