(ВИДЕО+ФОТО) Асовите бираат асови 2018:Специјална плакета за 25. години работа за Ѓоко Ѓорчев

Синоќа беше одржана традиционалната манифестација „Асовите бираат асови“ под покровителство на МОК и АМС.И’ оваа година беа доделени признанија на истакнати македонски спортисти и спортски работници.
Но, од страна на Асоцијацијата на новинарите и спортот во Македонија беше доделена и специјална плакета за Ѓоко Ѓорчев за 25. години придонес во промовирањето на македонската музика и спорт.
„Големо задоволство е да се прими една ваква награда, особено кога зад неа стојат легендите на македонскиот спорт и новинарство“, ни рече Ѓоко Ѓорчев.
Покрај спортистите, секако имаше и многу музичари кои придонесоа за оваа свеченост.
Присутните ги проследија настапите на Ѓоко Ѓорчев, Кристина Палија, Кате Танева Георгиев, Малинкова, Заран Џорлев…

©EKRAN.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии), како и нивно линкување НЕ е дозволено без согласност од Редакцијата ЕКРАН

loading...

Видете следно

(ФОТО) Поради веродостојност за сцена од филм со Брус Вилис загинал пожарникар!

Цената на веродостојноста на филмска сцена на своја кожа ја почувствувал 37. годишниот пожарникар Мајкл …