Создадени да остарат заедно: 6 хороскопски парови кои се судбински поврзани

Дали ви е тешко да пронајдете љубов во животот? Можеби сте заробени во врска која и’ не е добра за вас. Чувствувате дека светот ви се урива, а притисокот е се’ поголем. Ви се чини дека снемува време да пронајдете сродна душа, но не можете да поднесете уште една безнадежна врска со некого…
Она што една врска ја прави прекрасна е емотивната поврзаност помеѓу двајца. Од таа емотивн поврзност се раѓа љубов, емпатија, сочувствителност и посветеност. Без емотивна поврзаност, и најмалечката препрека може да ја урне врската. Поради тоа својата енергија би требало д аја усмерите во пронаоѓањето лице со кое можете да изградите длабока емотивна поврзаност. Тоа
не е лесно, па поради тоа би требало да се посоветувате со ѕвездите.

1. Близнаци и Водолија
И Близнаците и Водолиите имаат екстремни личности кои меѓусебно се поништуваат. И’ двајцата сакаат да живеат на работ и поради тоа толку добро функционираат. Стрствени се и таа страст е нешто на што секогаш можат да се потпрат кога работите ќе тргнат надолу. Близнаците живеат спонтано, додека Водолиите се многу крути и организирани. Поради тоа се дополнуваат многу
добро.

2. Терезија и Рак
Терминот „сродна душа“ не е нешто што треба лесно да се користи. Меѓутоа, кога станува збор за Терезија и Рак, тие се пар од рајот. Тие се олицетворение на тој термин. На Терезиите им треба наклоност и потврда од другите луѓе, а Ракот е многу грижливо битие. И двајцата се многу емотивни и комуникативни и постојано разговараат за тоа како врската да им биде уште
подобра.

3 Терезија и Скорпија
Терезиите и Скорпиите се најдобри пријатели. Помеѓу нив постои таква синергија која тешко може да се најде во други врски. Скорпиите се многу опсесивни и страствени, додек Терезиите сакаат да се нечија опсесија и да бидат сакани. Затоа овој пар многу добро функционира. Потребно им е малку
време да развијат чувства еден за друг, но кога искрата ќе се запали, ништо нема да го спречи тој пламен да станува се’ појак и појак.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Дневен хороскоп за сабота, 23.03.2019:Ден на враќање во некои потиснати работи и чувства, присетување на дамнешни настани, ќе сакате да се ослободите од работи кои со сила сте ги потиснале…

Денес Месечината влегува во знакот на Скорпија. Ова ќе биде ден на враќање во некои …