(ФОТО) Ѕирнавме за Вас што има оваа седмица во Јавна Соба…

Fine Food at Public Room

Штом нарачате пијалок, следен чекор е да ги најдете Шпанските компири во нашето мени да и уживате во вкусно, совршено зачинето мезе!

Оваа седмица во Јавна Соба

13.03. // 18:00 – Womenpreneurs Stories s01e03
Трета епизода Womenpreneurs Stories со Jes Bailey.

facebook event link
Secure your spot here.

16.03. // 22:00 – Македонски шлагери
…а во петок живо пиле нема в град, сегде тапа џонсон,
прибидејќи цел град е кај нас во Соба!!

facebook event link
За резервации на маса јави ни се на 078 250 554.

17.03. // 20:00 – St. Patrick’s Day in the Year of Our Lord 2018
Tрадиционална ирска музика по повод St. Patrick’s Day со Lorekeepers Guild и DJ Tos O’Brien.

facebook event link
За резервации на маса јави ни се на 078 250 554.

18.03. // 12:00 – Social Sunday
Секоја недела е креативна и едукативна со Social Sunday.

facebook event link
Формулар за пријавување.
Резервации на 078 250 554.

Во наредниот период не очекува…

20.03. // 19:00 – Книжевни Магнитуди
Нов „боречки” клуб во градот!
За сите што ќе сакаат да влезат во ринг со Ристо Лазаров, Лидија Капушевска Дракулевска и Марта Маркоска нека повелат да ги покажат своите техники на „боречки вештини”.

facebook event link

24.03. // 20:00 – New Balkan Cuisine
Современа Балканска кујна пристигнува во Јавна Соба!

facebook event link

Имаш потреба од простор?

Организираш конференција, семинар или обука?

Conference Room е совршена за твојот следен настан.

Ти мисли на активностите, а ние ќе се погрижиме за останатото…

• Техничка поддршка за цело времетрање на активноста
• Одличен комфорт
• Највкусна храна во ресторанот
• Прогресивна работна атмосфера

Прочитај повеќе за Conference Room.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Прва премиера на МНТ во новата сезона ќе биде „Еден месец на село” во режија на Паоло Маџели

„Еден месец на село“ е едно од најдобрите дела во литературниот опус на Тургењев. Таа …