(ФОТО) Моќна маска од 2 состојки која брише години и замор од лицето!

Одвојте 15 минути и посветете се на себе…
Лимонот е одличен сојузник кога станува збор за женската убавина. Разни маски кои го користат овој продукт ќе придонесат вашиот тен да блесне, дури и во „домашна подготовка“.
Ви претставуваме една кој е исклучително едноставна и делотворна во борбата против ситните брчки и разни флеки на лицето.
Потребно е:
– сок од лимон
– 2 лажички сода бикарбона (содата е одлична за пилинг. Стручњаците советуваат со сода да се прави пилинг и на рацете).
Подготовка: измешајте лажичка сок од лимон и две лажички сода бикарбона. Мешајте додека не добиете бледо жолта паста. Намачкајте на лицето и вратот. Маската држете ја 15. минути за да се одбегне црвенилото. Користејќи топли, влажни крпи избришете ја маската од лицето.
Со ладна вода измијте го лицето и затворете ги порите, па лицето нахранете го со крем.
Ако имате проблеми со проширени пори во маската ви препорачуваме наместо сода да ставите белка. Ефектот ќе биде исклучителен.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Свештеник удира шлаканица на дете за време на крштевка!?

Снимката од една црква го шокирала светот.На неа е забележана крштевка на едно момче кое …