(ФОТО) Се родил Чиро: Меси добил трет син и покажал негова фотка!

Фудбалскиот клуб Барселона соопштил дека Лео Меси нема да биде во составот за
денешниот меч против Малага, во Примера, поради лични причини.

Feliz cumple gordito hermoso !!!!! Te amo mí vida !!!!!

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on

Навивачите во почетокот се загрижиле поради веста, но кога ја слушнале
вистинската причина за отсуството на најдобриот играч здивнале.
„Добредојде Чиро! Фала му на Господ се’ мина во најдобар можен ред. И’ мајката и бебето се добро. Пресреќни сме“, напишал Меси.

¡¡¡Bienvenido Ciro!!! Gracias a Dios salió todo perfecto. La mamá y él están muy bien. ¡¡¡¡Estamos súper felices!!!!…

Posted by Leo Messi on Samstag, 10. März 2018

Илјадници фанови им честитале на Лео и Антонела на третото дете.
Да потсетиме, Меси веќе има два сина, Тијаго (5) и двегодишниот Матео.

Местото во тимот, наместо Меси, на мечот против Малага ќе го заземе Јери Мина.
Барселона е прва на табелата на Примера со осум бодови предност во однос на Атлетико Мадрид.
Натпреварот помеѓу Малага и Барселона, во 28. коло на Примера, се игра вечерва од 20:45 часот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ФОТО) Шакира обвинета за затајување данок: Или „големи пари“ или затвор“

Тужителите во Барселона наведуваат дека патувала во странство но на кусо поради професионалните обврски, додека …