(ВИДЕО) Чудо од баба: Крева тегови подобро од внуците!

Жена стара повеќе 80. години успева на колена да подигне 91. килограм.

Нејзината техника на вежбање можеби изгледа лесно, меѓутоа со оглед на возраста, нејзините вежби се неверојатни.
Повозрасните лица мора да водат сметка за своето здравје, а вежбањето помага во тоа. Меѓутоа кревањето тегови е голем напор за скелетот, особено за жени кои имаат проблеми со остеопороза.
Поради тоа успехот на оваа баба е величествен.

Posted by Ana Cukla on Freitag, 2. März 2018

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Дневен хороскоп за петок, 21.09.2018:Новата енергија донесува шанси за промени на работата, ненадејни нови понуди на кои ќе се израдувате…

Пред нас е интересен ден, Сонцето и Меркур прават егзактна коњукција, а псоле тоа и …