(ФОТО+РЕЦЕПТ) Адриана Лима ја открила тајната за витата линија

 Манекенката Адриана Лима важи за една од најсексапилните жени во светот поради нејзиното фит и затегнато тело на кое многумина можат да и позавидат.

Иако е познато дека таа редовно вежба, Лима тврди дека исто така многу внимава на својата исхрана.

Таа вели дека за одржување на витката линија најважен оброк е појадокот и дека пронашла совршен напиток кој и дава доволно енергија за целиот ден.

👊🏼TOUGH WORKOUT TODAY👊🏼#SLIMAFY #TEAMLIMA

A post shared by Adriana Lima (@adrianalima) on

Комбинацијата од хранливите состојки во ова смути го забрзуваат метаболизмот и даваат чувство на ситост.
Во продолжение рецептот од едноставниот, но хранлив напиток.
Состојки:
– 1 шолја вода
-1/2 авокадо
-лажица мед
Подготовка: во блендер сипете ја водата, а потоа додадете го авокадото. По неколку минути блендирање додадете мед по желба. Се добро измешајте и вашиот напиток е готов.

©EKRAN.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии), како и нивно линкување НЕ е дозволено без согласност од Редакцијата ЕКРАН

loading...

Видете следно

(ФОТО) Поради веродостојност за сцена од филм со Брус Вилис загинал пожарникар!

Цената на веродостојноста на филмска сцена на своја кожа ја почувствувал 37. годишниот пожарникар Мајкл …