Каролина Гочева со фантастичен настап синоќа во МОБ ја освои македонската публика

Каролина Гочева, синоќа, имаше фантастичен настап  на нејзиниот прв концерт во Македонската опера и балет.

Публиката имаше можност да ги чуе во живо сите нови песни од долгоочекуваниот албум на Каролина насловен „Извор“, и да се потсети на најубавите нумери од проектот „Македонско девојче“.

Каролина и нејзиниот бенд со вкупно 7. концерти настапуваат во Македонската Опера и Балет.

Влезниците за сите концерти се пуштени во продажба по цена од 800. денари, а со секоја купена влезница следува подарок- луксузно дигипак издание од албумот „Извор“, кое ќе може да се подигне веднаш по завршувањето на концертите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ФОТО) Германец кој се придружил на ИСИС вели дека го користеле како роб за секс

28-годишен Германец, кој официјално се приклучил на силите на ИСИС во 2015. година, неодамна избегал …