(ВИДЕО) Во Америка успешно раздвоени сијамски близначки!

Сијамските близначки биле споени во делот на градниот кош и стомакот…
Во една детска болница во Хјустон, Тексас, во САД, била извршена успешна операција на сијамски близначки родени во 2016. година.
Операцијата ,која траела седум часа, била извршена во јануари, а сега 13. месечните бебиња се во добра здравствена состојба.

Тие биле споени во делот на градниот кош и стомакот.
Сестрите близначки се родени на 29. декември 2016 во семејството на Џил и Мајкл Ричардс од северен Тексас.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ФОТО) Бакнежот на албанските пејачки ги одбележал VMA

Пејачките од албанско потекло, Рита Ора и Бебе Рекс, настапија во дует на МТВ наградите. …