(ВИДЕО) Во Америка успешно раздвоени сијамски близначки!

Сијамските близначки биле споени во делот на градниот кош и стомакот…
Во една детска болница во Хјустон, Тексас, во САД, била извршена успешна операција на сијамски близначки родени во 2016. година.
Операцијата ,која траела седум часа, била извршена во јануари, а сега 13. месечните бебиња се во добра здравствена состојба.

Тие биле споени во делот на градниот кош и стомакот.
Сестрите близначки се родени на 29. декември 2016 во семејството на Џил и Мајкл Ричардс од северен Тексас.

loading...

Видете следно

(ФОТО) Емили Ратајковски, ненадејно, се омажила!

Една од најсекси манекенки во светот неочекувано се омажила, а нејзиниот моден избор за неочекуваната …