(ВИДЕО) Уште една битолска пародија на светски хит: „В кафана пијана“

Уште една битолска пародија на светски хит. Овој пат Какофонични битолчани ја обработија „Хавана“ од Камила Кабело, а пародијата се вика „В кафана пијана“.
Битолчаните кои стојат зад пародиите велат дека првата пародија била направена како подарок за роденден на нивни другар, но дека не очекувале дека ќе направи толкав бум во Македонија. Затоа веднаш ја „скоцкаа“ и втората.
Најавуваат уште една пародија, за која текстот е готов, песната е избрана, уште треба да се реализира. Дотогаш, погледнете ја новата „В кафана пијана“:

„Какафонични Битⓐлчани“ – В кафана пијана

Camila Cabello – Havana ft. Young Thug (Macedonian Parody Version)

Posted by Gimel Studio on Samstag, 10. Februar 2018

loading...

Видете следно

(ФОТО) Водителка родила во живо во утринска емисија

Кесиди Проктор, водителка на радиската емисија „Spencer’s Neighbourhood” одлучила да роди во текот на емисијата …