(ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА) Малку претерале со страстите: Канадскиот пар бил премногу интимен, судиите и гледачите во шок

Судиите и гледачите во Пјонгчанг останале во шок после настапот на канадскиот пар кој бил премногу интимен во текот на својата точка на ледот.
Парот кој на церемонијата на отворање во Пјонгчанг го носел канадското знаме, бил премногу близок на пробите па судиите ги предупредиле да се смират.
Судејќи според настапот во програмата за танц на лед во екипното натпреварување во уметничко лизгање, каде освоиле максимални 10. поени за репрезентацијата и скоро освоиле злато, ниту покрај предупредувањата не се смириле.

„Сакавме да воведеме нешто поинакво“ рекла Теса после настапот кој гледачите ги оставил во „мал шок“.
„Беше блиско, така најдобро би можела да го опишам нашиот настап. Токму тоа и го сакавме, да внесеме малку сексуалност и современ поглед. Мислам дека мисијата е успешна“ додала Теса.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Утре е Недела на митарот и фарисејот: Трета недела пред великиот пост

На Великиот пост му претходат неколку подготвителни недели и седмици. Поредокот на службите во подготвителните …