(ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА) Малку претерале со страстите: Канадскиот пар бил премногу интимен, судиите и гледачите во шок

Судиите и гледачите во Пјонгчанг останале во шок после настапот на канадскиот пар кој бил премногу интимен во текот на својата точка на ледот.
Парот кој на церемонијата на отворање во Пјонгчанг го носел канадското знаме, бил премногу близок на пробите па судиите ги предупредиле да се смират.
Судејќи според настапот во програмата за танц на лед во екипното натпреварување во уметничко лизгање, каде освоиле максимални 10. поени за репрезентацијата и скоро освоиле злато, ниту покрај предупредувањата не се смириле.

„Сакавме да воведеме нешто поинакво“ рекла Теса после настапот кој гледачите ги оставил во „мал шок“.
„Беше блиско, така најдобро би можела да го опишам нашиот настап. Токму тоа и го сакавме, да внесеме малку сексуалност и современ поглед. Мислам дека мисијата е успешна“ додала Теса.

loading...

Видете следно

(ФОТО) Хиршер,Мирер и Феликс Нојројтер ексклузивно за Еуроспорт!

Еуроспорт доби ексклузивни изјави по завршување на Олимпискиот слалом. Хиршер раскажува за ситуацијата на слалом …