(ВИДЕО) Фустанот издржал само неколку секунди: Незгодата со костумот на домашната лизгачка засенило се’ на ЗОИ!

Јужнокорејската лизгачка Јура Мин била голема надеж на домаќините на Зимските олимписки игри, но нејзиниот сон бил уништен веќе во воведните секунди на настапот, и’ тоа поради фустанот.

На Јура во текот на настапот со партнерот Александар Гамелин и пукнал горниот дел од комбинезонот.

Лизгачката морала да застане и да ја поправи гардеробата што ја чинело подобар пласман.

Јура и Александер завршиле како претпоследни, но со својот настап засениле се’ останато во Пјонгчанг.

Се чини дека ниту самата Јура Мин не била премногу разочарана.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Отворено е пријавувањето за 7-та Авицена Женска трка

Трчањето од година во година е сѐ поголем тренд во Скопје и Македонија. Уште повеќе …