(ФОТО) Јавна соба: Настани кои не треба да ги пропуштите оваа седмица

15.02. // 20:00 – Промоција на „Љубов”
Повели на промоција на „Љубов”, затоа што детското поетско творештво секогаш успева да допре до детето во нас.


facebook event link

15.02. // 20:00 – Промоција/ Презентација – Животот мириса на цимет
Презентација на техники за мир во душата, љубов во срцето и спокој во љубезноста.


facebook event link

16./17.02. // 22:00 – Weekend at Public Room
Викендот не е викенд ако не излезеш на добра журка барем еднаш, а ние имаме веќе две закажани.


facebook event link
Резервации на 078 250 554.

17.02. // 09:30 – Херојско Патување – Приказната за нас – Како да се биде хуман!
Интерактивен, мотивирачки тренинг не само за индивидуалците, туку и за сите компании кои што сакаат да ги инспирираат и мотивираат нивните вработени.


facebook event link

18.02. // 12:00 – Social Sunday
Едукативна, забавна, креативна недела за целото семејство!


facebook event link
Апликација за пријавување.
Резервации на 078 250 554.

***
Во наредната седмица следат…

20.02. // 19:00 – Womenpreneurs Stories s01e02
Сакаш да ги дознаеш основите на финансирање при започнување на сопствен бизнис?


facebook event link
Резервирај го твоето место, набави билет навреме:
https://grouper.mk/deal/womenprenerurs-stories-public-room-20-02

21.02. // 19:00 – Retrospect-room, самостојна изложба на Јована Велинова
Самостојна изложба која претставува ретроспектива на работата на млада уметница која се движи низ законите, правилата и бесконечните можности на уметноста.


facebook event link

23.02. // 22:00 – Македонски Шлагери
Јавна Соба најавува серија концерти на Ретро Рингтонс, почнувајќи од 23.02, со изведба на некои од најубавите македонски поп хитови во периодот од времето на Шпато до денес…


facebook event link
За резервации јави ни се на 078 250 554.

***
Готвењето е твоја пасија?

Одлично се снаоѓаш со нови рецепти?

Во Јавна Соба имаме отворена работна позиција за готвач/ка и салатер/ка.
Доколку си заинтересиран/а и мотивиран/а да се придружиш на нашиот тим, испрати ни e-mail на contact@publicroom.org со твоето CV или побарај не на 078 250 554.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ФОТО) Шакира обвинета за затајување данок: Или „големи пари“ или затвор“

Тужителите во Барселона наведуваат дека патувала во странство но на кусо поради професионалните обврски, додека …