(ФОТО) Жешко на ЗОИ: Ова е листа на 10. најсекси спортистки кои ќе се натпреваруваат во Пјонгчанг

Во Пјонгчанг се одржуваат 23. Зимски олимписки игри…
Олимпијците живеат, тренираат четири години за ова натпреварување кое можеби на многумина ќе им биде и последна Олимпијада. Меѓу нив веројатно е и американската скијашка Линдзи Вон (33) која многумина ја сметаат за најубава спортистка во светот.
Атрактивната Американка ја предводи листата ТОП 10 најубави олимпијки.

Peace and quiet 🙏🏻

A post shared by L I N D S E Y • V O N N (@lindseyvonn) on

2.Доротеа Вијер

☀️ Day off ☀️ @shiseido always with me #shiseidoxsport

A post shared by DOROTHEA WIERER (@dorothea_wierer) on

3. Силје Норендал

4. Ешли Вагнер

5. Ана Гасер

🐳

A post shared by Anna Gasser (@annagassersnow) on

6. Џејми Андерсон

Full moon vibes 🙌

A post shared by Jamie Anderson (@jamieanderson) on

7. Теса Виртју

Get a grip ⚫️ #findfocus #teamadidas #athletelife

A post shared by Tessa Virtue (@tessavirtue17) on

8. Роан Чешер

9. Медисон Чок

Bring on the heat! 🌞🏖 #summersolstice #firstdayofsummer

A post shared by Madison Chock (@chockolate02) on

10. Линдзи Џекобејлис

☀️ 😎📷 @adam_bakkedahl

A post shared by Lindsey Jacobellis (@lindseyjacobellis) on

Sunday mood 🌊 📷 @adam_bakkedahl

A post shared by Lindsey Jacobellis (@lindseyjacobellis) on

loading...

Видете следно

(ФОТО) Водителка родила во живо во утринска емисија

Кесиди Проктор, водителка на радиската емисија „Spencer’s Neighbourhood” одлучила да роди во текот на емисијата …