(ФОТО) Бобан Цаневски сними спот за баладата „Љубов забранета“

Фолк пејачот Бобан Цаневски, деновиве сними спот за баладата „Љубов забранета“, а промоцијата се очекува наскоро.
„Спотот се снимаше во соработка со „Арт продукција“, во еден скопски клуб, со повеќемина мои колеги и соработници, на кои сум им премногу благодарен. Снимањето траеше цел ден, а готовиот производ се надевам дека ќе им се допадне на љубителите на убавата македонска песна“, вели Бобан.
Првата песна за оваа година на Бобан е авторско дело на неговиот колега Цуле, кој го напиша текстот и ја направи музиката за истата.
За потсетување, пред една сезона, Бобан имаше успешно преставување и на сцената на Гранд продукција, како дел од шоуто „Ѕвездите на Гранд“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ФОТО) Бојана Скендеровски радосната вест ја соопшти на Фејсбук!

Поп пејачката и домаќинка на „Улица Македонија“ последните денови е во центарот на вниманието... Пишувавме …