(ВИДЕО) Снимка од Глоговац која го расплака целиот регион!

Прераната смрт на големиот актер Небојша Глоговац во 49 година по тешката болест предизвика огромна тага во Србија и во регионот.
Неговите колеги занемеа од болка, простувајќи се не само од актерот туку и од големиот човек, со големо срце и душа.
На социјалните мрежи се споделува снимката на која се заедно Глоговац, Сергеј Трифуновиќ и Маринко Маџгаљ, кој почина во март 2016 година.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Оро среде Егејска (Беломорска) Македонија: Не има насекаде и се играат македонски ора

Егејска Македонија, позната и како Беломорска Македонија, Приморска Македонија, Јужна Македонија, Грчка Македонија или Македонија …