Починал глумецот Рег Кејти

Американскиот глумец Рег Кејти, познат по улогите во сериите „Куќа од карти“ и „Жица“ починал на 60. години.
Веста за смртта ја соопштил продуцентот и автор на „Жица“, Дејвид Сајмон.
Кејти починал во својата куќа во Њујорк после тешката борба со канцер, пренел БиБиСи.
Во 2015. година ја добил наградата Еми за улогата на фреди Хејз во „Куќа од карти“ , сопственикот на омилениот ресторан на Френк Андервуд, кого го играл Кевин Спејси.

loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Јунаците од тв серијата „Наше маало“ и Викторија Лоба во „Еден на Еден“

Осумнаесет години од почетокот на снимањето на култната детска серија, Жаре во новата Еден на …