Починал глумецот Рег Кејти

Американскиот глумец Рег Кејти, познат по улогите во сериите „Куќа од карти“ и „Жица“ починал на 60. години.
Веста за смртта ја соопштил продуцентот и автор на „Жица“, Дејвид Сајмон.
Кејти починал во својата куќа во Њујорк после тешката борба со канцер, пренел БиБиСи.
Во 2015. година ја добил наградата Еми за улогата на фреди Хејз во „Куќа од карти“ , сопственикот на омилениот ресторан на Френк Андервуд, кого го играл Кевин Спејси.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ФОТО) Се сеќавате ли на Онур и Шехерезада од хит серијата „1001 ноќ“? Славната Турчинка има нов имиџ и едвај ја препознавме!

Бергузер Корел е една од најплатените и најубавите турски глумици која со години плени со …