Како Бонд станал 007?

Ентони Хоровиц го пишува романот „Засекогаш и еден ден“.
Писателот Ентони Хоровиц (62) го пишува романот „Засекогаш и еден ден“, официјално предпродолжување на „Казино Ројал“, кој открива како супершпионот Џемс Бонд станал агентот 007.
Романот се базира на необјавените ракописи на творецот на Бонд, Иан Флеминг и ќе биде објавен на 31. мај. Приказната почнува со откривање на леш на претходниот 007, кој плута во морето кај Марсеј:„М се загледа во телото.’Немам избор, ќе го замениме со момчето кое го подготвивме, но не му го кажавме неговото име’. Тоа е Бонд, господине, Џемс Бонд“ му одговара началникот на штабот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ФОТО) Тамара со емотивен став за „Евровизија“:„На 16-ти мај, ќе пеам за мојата ќерка и за сите на кои им било кажано да ги наведнат главите и да ги следат правилата!“

Некои и замеруваат дека е премногу секси, други дека оди како машки, трети…па и тие …