(ВИДЕО) „Квадрат“:И’ 15 квадрати се доволни за секојдневно функционирање

Во најновото издание на „Квадрат“ ќе проследите:
-Како изнајмениот стан да го претворите во пријатно место за живеење со минимални вложувања.
-И’ 15 метри кавадратни може да соберат се што е потребно за секојдневно функционирање.
-Како да уредите детска соба во која ќе престојува едно или повеќе дечиња. Стручни совети и насоки од архитект Елида Јовеска Божиноска.
-Кои се трендовите во светот на расветата.

„Квадрат“ ќе проследите во недела на ТВ Алфа во 1:30 часот.

loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Јунаците од тв серијата „Наше маало“ и Викторија Лоба во „Еден на Еден“

Осумнаесет години од почетокот на снимањето на култната детска серија, Жаре во новата Еден на …