(ВИДЕО) „Квадрат“:И’ 15 квадрати се доволни за секојдневно функционирање

Во најновото издание на „Квадрат“ ќе проследите:
-Како изнајмениот стан да го претворите во пријатно место за живеење со минимални вложувања.
-И’ 15 метри кавадратни може да соберат се што е потребно за секојдневно функционирање.
-Како да уредите детска соба во која ќе престојува едно или повеќе дечиња. Стручни совети и насоки од архитект Елида Јовеска Божиноска.
-Кои се трендовите во светот на расветата.

„Квадрат“ ќе проследите во недела на ТВ Алфа во 1:30 часот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Горан Бреговиќ во „Еден на Еден“: „Сум свирел од Карнеги хол и Операта во Сиднеј до грчки крчми и свадби на руски тајкуни“

Во едно часовното интервју со Жарко Димитриоски, светскиот музичар зборува за неговата музика, патувањата, животот …