(ВИДЕО) „Фчерашни новости“открива:Постои ли прифатлива формула за спорот со името?

Постои ли прифатлива формула за спорот со името?

Екипата на „Фчерашни новости“ по темелна анализа дојде до решението на проблемот. Во епизодата 19, која веќе е достапна на „Јутјуб“, последни дознајте и:

– Каква тајна се крие во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ?

– Патот на Цане до Брисел

– Зошто македонската јавност е против двојазичност?

– Кои се предностите на името ГорнаМакедонија?

Се’ на се’, ве чекаат 30. минути на смеа со новата епизода на „Фчерашни новости“, во недела на Телма во 20:00 часот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ФОТО) Се сеќавате ли на Онур и Шехерезада од хит серијата „1001 ноќ“? Славната Турчинка има нов имиџ и едвај ја препознавме!

Бергузер Корел е една од најплатените и најубавите турски глумици која со години плени со …