(ВИДЕО) „Фчерашни новости“открива:Постои ли прифатлива формула за спорот со името?

Постои ли прифатлива формула за спорот со името?

Екипата на „Фчерашни новости“ по темелна анализа дојде до решението на проблемот. Во епизодата 19, која веќе е достапна на „Јутјуб“, последни дознајте и:

– Каква тајна се крие во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ?

– Патот на Цане до Брисел

– Зошто македонската јавност е против двојазичност?

– Кои се предностите на името ГорнаМакедонија?

Се’ на се’, ве чекаат 30. минути на смеа со новата епизода на „Фчерашни новости“, во недела на Телма во 20:00 часот.

loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Јунаците од тв серијата „Наше маало“ и Викторија Лоба во „Еден на Еден“

Осумнаесет години од почетокот на снимањето на култната детска серија, Жаре во новата Еден на …