(ВИДЕО+ФОТО) Лионел Меси избрал име за третиот син

Славниот фудбалер, Лео Меси, наскоро по трет пат ќе стане татко.

Играчот на Барселона и неговата сопруга, Антонела веќе се родители на два сина, Тиаго и Матео, а оваа година среќното семејство ќе стане побогато за уште едно момче.

Amor Amor Amor❤️

A post shared by AntoRoccuzzo88 (@antoroccuzzo88) on

Familia de 5❤️❤️❤️❤️❤️ #blessed👦🏻👦🏻👦🏻

A post shared by AntoRoccuzzo88 (@antoroccuzzo88) on

Еден од најдобрите фудбалери на светот неописиво се радува на доаѓањето на приновата па неговото име го открил на социјалните мрежи. Со симпатична снимка на стомакот на Антонела, од која е видливо дека малечкиот е многу темпераментен, Меси открил дека неговиот трет син ќе го носи името Циро.

Иако Шпанците името Циро го гледаат како кратенка за Кристино Роналдо не е познато што било инспирација на Меси за тоа име. Но, сигурно дека тајната околу ова необично име нема долго да биде тајна.

Volvemos a casa !!!!!

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Утре е Недела на митарот и фарисејот: Трета недела пред великиот пост

На Великиот пост му претходат неколку подготвителни недели и седмици. Поредокот на службите во подготвителните …