(ВИДЕО) Сите се восхитуваат на нејзината вита става: Џенифер Гарнер го открила утринскиот трик кој прави чуда за организмот!

Американската глумица Џенифер Гарнер (45) важи за една од најубавите актерки, а многумина и завидуваат на нејзината вита става, и тоа после три родени деца.

Покрај вежбањето, за нејзината фигура е заслужен и напиток кој секојдневно го пие, а кој специјално за неа го осмисила нутриционистката Кели Левеке.
Таа на Инстаграм го објавила својот утрински ритуал во вид на здраво смути. Со оглед на тоа дека води грижа за исхраната поради улогата која ја подготвува, овој смути заситува како и класичен појадок и и’ дава доволно енергија.

Don’t be scared! It’s tastier than it looks! I started working with @bewellbykelly a few months ago to get ready for #PEPPERMINTmovie and have had her smoothie every day for breakfast since. Today, I decided to play scientist and see if my @onceuponafarm cold-pressed, organic purée (or baby food, if you’re a baby, but whatever) could be a substitute for fresh blueberries when I didn’t see any in the fridge. Yep, it could. 👏🏼👏🏼 —– #BeWELLSMOOTHIE recipe: 2 scoops @primalkitchenfoods collagen protein powder (hot tip: I prefer the Chocolate Coconut Collagen Fuel) 1 tablespoon ground flaxseed 1 tablespoon chia seeds 1 tablespoon almond butter (if no one’s looking I use extra…😬) 1 1/2 cups unsweetened almond milk Handful of fresh spinach Small handful of ice Very small handful of blueberries (please see almond butter. Also true here. 🤷🏻‍♀️) —– Mix all ingredients together in blender and enjoy.

A post shared by Jennifer Garner (@jennifer.garner) on

Состојки:
2 протеини
1 лажица мелен лен
1 лажица путер од бадеми
1,5 шољи незасладено млеко од бадеми
шака свеж спанаќ
неколку коцки лед
малку боровинки
Ова смути има доволно протеини, маснотии, влакна и зеленило за оброк кој со часови ве држи сити.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Отворено е пријавувањето за 7-та Авицена Женска трка

Трчањето од година во година е сѐ поголем тренд во Скопје и Македонија. Уште повеќе …