Топ 10 најчитани и најпривлечни изданија на Македоника Литера во 2017

10 најчитани и најпривлечни изданија  во 2017
1. Едуардо Сачери: Тајната во нивните очи
2. Лао Це: Тао Те Кинг
3. Киро Донев: Збркана сказна
4. Конфучиј: Лун Ји (Мислења и беседи)
5. Киро Донев: Весел зоо парк
6. Киро Донев: Било и се скрило
7. Оскар Вајлд: Една неважна жена
8. Јуриј Полјаков: Небото на паднатите
9. Владимир Плавевски: Земјотрес, 5:17
10. Франческа Ридерк: Дневниците од оризова хартија

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Младите и талентирани Мартин Мазнев и Александар Богдановски од Велес, ќе настапат на UNDERFEST 2019

Мартин Мазнев и Александар Богдановски се од Велес познати како AleX & MazneX. Имаат по …